medyauzmani.com
Zorlu bir eğitimin ardından sualtında arama kurtarma yapıyorlar – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Zorlu bir eğitimin ardından sualtında arama kurtarma yapıyorlar – Anayurt Gazetesi

Antalya’da sıkı bir eğitimden geçen Jandarma Sualtı Arama Kurtarma (SAK), görünürlüğün neredeyse olmadığı, çamur ve çamurla kaplı karanlık sulara dalarak hedefine ulaşıyor.

649 kilometre kıyı şeridi, 29 nehir, 15 baraj ve 12 gölün bulunduğu kentte Jandarma Bölge Komutanlığına bağlı SAK ekibi önemli bir görev icra ediyor. Tim ayrıca şehirdeki birçok kanyona girerek arama kurtarma çalışmalarını da yürütüyor.

Deniz, göl, gölet, akarsu gibi koşullarda zorlu görevlere hazırlanan ve tüm coğrafi koşullarda kayıp arama kurtarma, delil bulma gibi faaliyetleri yürütmek üzere özel olarak eğitilen ekip, titiz bir eğitimden geçerek karanlığa dalıyor. görüşsüz sular, çamur veya çamur.

8 haftalık Kurbağa Kursu’nun ardından cesaretlerine hayran kalan ekibe su üstü, kriminal dalış, ilk yardım, korucu, dağcılık ve basın odası gibi eğitimler verildi.

Kanıtlarla aydınlatılan karanlık su

Zor günlerinde bir nebze de olsa insanların acısını hafifletmek için çalışan SAK ekipleri, “Buraya giremezsiniz, dalamazsınız” dedi. Çamurlu ve bulanık sularda bile aldıkları eğitimle bir cesaret örneği gösterirler ve suyun karanlığında ipucu ararlar. Delilleri tek tek toplayan SAK ekibi, denizlerin dibinde ve daldıkları nehirlerde olay yeri inceleme ekibi gibi suçlara ışık tutuyor ve faillerin yakalanmasını sağlıyor.

Her gün formda kalmaları için egzersiz yapan ekip üyeleri, gerekirse komşu illerde de 7/24 görev alıyor.

100 metre derinlikte arama kurtarma yapıyorlar.
Jandarma Tim Komutanı Birinci Çavuş Hüseyin Armaghan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göllerde, göletlerde, nehirlerde, barajlarda ve denizlerde kaybolan ve yardım arayanlara yönelik arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra, illerde de arama kurtarma çalışmaları yürüttüklerini söyledi. sel ve doğa. afetler.

Armaghan, su altında ve su üstünde suç aletleri aradıklarını belirterek, dalgıcın TRIMEX eğitimi ile 100 metre derinlikte ve görüşsüz karanlık sularda arama kurtarma imkan ve kabiliyetine sahip olduğunu kaydetti.

Armaghan, ekibin her yıl planlı bir eğitim olarak 4 nehir tatbikatı, 4 yüksek irtifa dalışı, 2 derin dalış ve 2 buz dalışı gerçekleştirdiğini doğruladı:

“SAK ekipleri olarak zor ve güvencesiz koşullarda çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı ailemizin birer ferdi olarak arıyoruz ve insanlara umut veriyoruz. Bazen cesetleri kaldırarak ailelerinin acısını dindirme düşüncesiyle görevimizi yapıyoruz. en kısa sürede hayatını kaybeden vatandaşlarımız hizmet yok hizmet var hizmet eden bu milletin efendisi olur amacımız disiplinli görev anlayışını benimseyerek her zaman insanlarda olumlu bir imaj bırakmak olacaktır. jandarma teşkilatının ilke vaadini benimseyerek.

(AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın