medyauzmani.com
Yürüyüşçülerin gözdesi: Kaz Dağları – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Yürüyüşçülerin gözdesi: Kaz Dağları – Anayurt Gazetesi

Balıkesir ve Çanakkale illeri sınırları içinde yer alan Kazdağları, güzelliği ile gezginlerin rotalarında ilk sırada yer alıyor.

Efsanelerdeki binlerce kaynağı, Kaz Dağları, Sutovin Şelalesi, Sarıkız Tepesi, Tozlu Yaylası, I Deresi ve öne çıkan trekking parkurları ile Şahinrice Vadisi ile İda, yılın 4 mevsimi ziyaretçilerini cezbetmektedir.

Hoş geldiniz.

Kazdağları’ndaki Babadağ mevkiinde, yaklaşık 1.700 metre yükseklikte, sonbaharda yere yakın bulut koridorları ile doğa belgeselleri gibi olmayan görüntüler oluşturuluyor. Alt kotlardaki patikalar, yeşilin farklı tonlarıyla güzel bir yaya manzarası sunuyor.

Kazdağları’nda ulaşılması zor parkurlardan biri olan Ayı Deresi, doğaseverlerin rotalarının ilk sıralarında yer almakta ve özellikle yürüyüş gruplarının tercihi olmaktadır.

Ayı Deresi’nde yürüyüş yapan Mustafa Erdem, fırsat buldukça Tekirdağ’ın bu bölgesine geldiklerini söyledi.

Doğayı çok seven Erdem, “Kışın burası çok soğuk. Şimdiye kadar çok soğuk, çok soğuk. Suya girdim, su da çok soğuk. Ürpertiyor” dedi. dedi.

Ayhan Aksoy, bu coğrafyada her yörenin dört mevsim farklı güzellikte olduğuna da değinerek, “Ayı Deresi’nin özelliklerinden biri de yürüyüş parkuru olması. Sık sık eşlerimiz ve arkadaşlarımızla geliyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın