medyauzmani.com
Yenilenebilir enerji kaynakları toplantısı düzenleyin – Dost Haber

Yenilenebilir enerji kaynakları toplantısı düzenleyin

Türkiye’nin 81 ilinde yapılması planlanan Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Konseyi (SANTEK) toplantısı, kurumlar, kamu kuruluşları, üniversiteler, sanayi kuruluşları arasındaki koordinasyon ve yönlendirme faaliyetleri ile ilde sanayi ve teknoloji ile ilgili politika ve stratejilerin belirlenmesini amaçlıyor. ve STK’lar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, temiz ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının vazgeçilmez olduğu bu dönemde Balıkesir’in yenilenebilir enerji için bir üs olma yolunda adım attığını ve bunun önemli bir parçası olduğunu belirtti. kaynaklar. Bu sektördeki endüstriyel atılımlar büyük ilgi görecek.

Toplantının açılış konuşmasında Sanayi ve Teknoloji Bölge Müdürü Mehmet Ali Ashok, yenilenebilir enerji kaynaklarına sahip Balıkesir’in; Rüzgar, güneş, biyokütle, biyogaz ve jeotermal enerji üretimi açısından güçlü bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Balıkesir’in rüzgar ve güneş enerjisi yatırımları için uygun bir coğrafi bölgede yer aldığını, biyogaz ve biyokütle yatırımları için bol miktarda tarımsal ve hayvansal atık kapasitesine sahip olduğunu ve kalorifik değeri yüksek olduğunu açıkladı.

Vali Sheldak toplantıda yaptığı konuşmada, Balıkesir’in ilerleme kaydeden, kendi yolunu çizen ve sürekli gelişen bir sanayi grubu olduğunu belirterek, “Sadece tarım, hayvancılık, turizm ve madencilikten değil, Balıkesir’de bir sanayiden bahsediyoruz. Ancak Balıkesir’in de bir yol ayrımında olduğu ve bu çizginin çok daha yukarılara çıkması ve sürekli ilerlemesi için tercihlerini yapması ve buna göre ilerlemesi gerektiği de kesindir. Bu çalışmayı ilerleyebileceğimiz alanlara odaklanarak yapmalıyız. ilimizdeki sektörleri tespit ederek ve potansiyellerini değerlendirerek burada en büyük ipucumuz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdır.Son yıllarda Bakanlığın girişimleri ve gelişmeleri illerimize olağandışı bir şekilde yansımıştır.Bakanlığımıza teşekkür ederim. İlimizde tüm endüstriyel gelişme süreçlerinde verdiği büyük destekten dolayı Sanayi ve Teknoloji Derneği’ne teşekkür ederiz.”

Yenilenebilir enerji kaynakları toplantısı düzenleyin

Balıkesir’de sektörle ilgili güzel gelişmeler olduğunu söyleyen Vali Şeldak, “Bu çalışmalar yan yana çalışarak, ortak akıl üreterek ve bakanlığın tecrübesini illere yansıtarak daha verimli hale gelebilir. Artık marka değeri yaratmamız gerekiyor. Rüzgar, güneş, hayvan atıkları ve jeotermal enerjiyi kaynak olarak şehrimize getirmek Yenilenebilir enerji kaynaklarının gelişimi için önemli Ukrayna’daki gelişmeler de enerjinin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Bugünün buluşmasının çok faydalı ve değerli olduğu kesindir.”


Yenilenebilir enerji kaynakları toplantısı düzenleyin

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hassan Büyükdid, yarının dünyasında enerjinin stratejik rolünün gelişmesiyle birlikte sürecin çevre dostu yöntemlerle yönetilmesinin gerekli olacağını belirterek, yenilenebilir enerjinin ülkeyi tehditler karşısında güçlendirdiğini söyledi. uluslararası kısıtlamalar

Bakan Yardımcısı Büyükdeed, “Enerji üretiminde kullanılan ürünlerin üretim kapasitelerinin Balıkesir’e getirilmesi bu çalışmanın sonucu olacaktır. Balıkesir’de yenilenebilir enerji üretiminde uzmanlaşma bir uçtan bir uca sağlandığında bu imkanlar anlam kazanacak ve dünyanın diğer şehirleri için bir rol model haline getirmek.”

Yenilenebilir enerji kaynakları toplantısı düzenleyin

Konuşmaların ardından toplantı rüzgar, güneş enerjisi, biyogaz, biyokütle ve yenilenebilir enerjide teknolojilerin geliştirilmesi olmak üzere dört başlıkta bir panel ile devam etti. Sektöre katkı sağlayan ve başarı öyküleri yazan komite üyelerinin katkılarıyla yenilenebilir enerji kaynakları tüm yönleriyle ele alındı ​​ve değerlendirildi.

Yenilenebilir enerji kaynakları toplantısı düzenleyin

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın