medyauzmani.com
Yapay Zeka kullanarak Matematik ve İngilizce öğretecek – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Yapay Zeka kullanarak Matematik ve İngilizce öğretecek – Anayurt Gazetesi

Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2022’de “Dersillon” uygulamasıyla Eğitim Teknolojileri yarışmasında üniversite ve üzeri ikincilik kazanan 5 kişilik takımın kaptanı Ersene Shen, Anadolu Ajansı’na (AA) anlattı. ) Çocukluğundan beri bilgisayarlara ilgi duyduğunu söyledi.

Bilgisayarı tüketici olarak kullanmanın ötesine geçmek istediği için bilgisayar mühendisliği lisans derecesini aldığını, yüksek lisansını tamamladığını ve doktorasını yaptığını söyledi.

Yapay zeka alanında çalışmayı çok sevdiğini dile getiren Chen, mezun olduğu yıllarda kendisi gibi bilgisayar, kodlama ve yapay zeka konularında çocuklara ve genç yetişkinlere yardımcı olacak bir web sitesi oluşturduğunu kaydetti.

“Dersillion”u yapan ekipteki iki arkadaşının da bu gençler arasında olduğunu kaydeden Shane, “Uygulama fikri ilkokul, lise ve lisede yaşadığım sorunları çözmek için geldi. Ortalamaya hitap eden bir vaka var. Bilgiden daha yüksek seviyedeki öğrencileri kolay bulur, sıkılırlar, potansiyellerine ulaşırlar. Ona ulaşamazlar. Daha az bilgisi olanlar daha zor bulur.” dedi.

Shen, geliştirdikleri uygulamada matematik ve İngilizce ile birlikte günümüz dünyasında bu kadar önemli bir yere sahip olan kodlama konularının kişiselleştirilmiş içerik ve oynanış, sınırsız örnekleme ve gerekli kazançları ücretsiz ve reklamsız olarak alma gibi avantajlara sahip olduğunu belirtti. .

Yapay zeka sayesinde kullanıcının ihtiyaçlarına çözüm bulunduğunu kaydeden Şen, “Uygulamayı en kısa sürede tüm mobil uygulama marketlerinde paylaşmayı hedefliyoruz. diğer dersleri ekleyerek.” , özellikle matematik, kodlama ve İngilizce’de zamanla.” dedi.

Matematik, İngilizce ve kodlama derslerinin yüklendiği uygulama hakkında bilgi veren Şen, şöyle devam etti:

“Öncelikle kişi üye olurken seviye belirlenmeli.Akıllı seviye belirleme algoritmamız var.Bunu kullanarak çok az soru sorarak kişinin seviyesini belirlemek mümkün.Seviyeye karar verildikten sonra hedefi belli oluyor. oyunu seviyelendirmek için ve seviye atlamak için aslında konuları öğrenmesi gerekiyor.Öncelikle konu çalışıyor.Konu öğrenildikten sonra ilgili kazanımları içeren beceri sorularını çözer ve ilerleme kaydedilebilir. oyunda.”

Chen, uygulamanın benzer eğitim uygulamalarından yapay zeka sayesinde sayısız soru hazırlaması açısından ayrıldığını, veliler, öğretmenler ve okul yöneticilerinin de faydalanabileceğini açıkladı.

“TEKNOFEST’ten teşvik aldık”

TEKNOFEST’in meraklıları ve belirli sorunlara çözüm bulmayı hedefleyen ziyaretçileri bir araya getirdiğini kaydeden Şen, “Bu konuda bize çok yardımcı oldu. TEKNOFEST’ten şimdiden teşvik aldık. Sorun odaklı diğer sorunlara da ilham verdik. Bizimki gibi beyinler.” Böylece kendimizi daha güçlü hissediyoruz. Dünyadaki tüm çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

(AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın