medyauzmani.com
Veterinerler şiddet yasası kapsamına girmek istiyor – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Veterinerler şiddet yasası kapsamına girmek istiyor – Anayurt Gazitsi

Kirklee’de bir veteriner kliniğine giden bir kişi, hayvanları severken uygunsuz davrandığında, veteriner onu daha akıllıca sevmesi konusunda uyardı. Buna öfkelenen saldırgan, elindeki şişelerle veteriner kliniğine saldırdı ve kliniğe zarar verdi. Bu sırada büyük korku içinde olan veterinerler ve klinik çalışanları polise haber vererek çaresizce saldırının bitmesini bekledi.

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ahmet Bedin, olayın ardından yaptığı açıklamada, veteriner hekimlerin halk sağlığı için çalıştığını ve kamu hizmeti verdiğini belirterek, “Her gün saldırıya uğrayan meslektaşlarımızın beklentisi. , sağlıkta şiddet yasasına veteriner hekimlerin dahil edilmesidir.”

Türkiye’nin her köyüne ve mahallesine hayvan, çevre ve halk sağlığı adına hizmet verdiklerini belirten Aydın, başka hiçbir meslek grubunun bu şekilde her noktaya, en ücra noktasına kadar hizmet vermediğini ifade etti. Bazı köşe yazarları da yazılarıyla meslektaşlarımızı hedef alıyor. Hastalıklı etleri imha etmek isteyen meslektaşımızın şehadetinin üzerinden bir yıldan az bir süre sonra meslektaşlarımız defalarca saldırıya uğradı. Ne yazık ki, bu saldırganlar hiçbir ceza almadan serbest bırakıldı. Veterinerlik yasağına bir an önce son verilmeli ve Sağlıkta Şiddet Yasası’na dahil edilmelidir. Bu cahil saldırganlar hak ettikleri cezayı almalı” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın