medyauzmani.com
“Vatandaşlık eğitiminde israfı doğru bulmuyoruz.” – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

“Vatandaşlık eğitiminde israfı doğru bulmuyoruz.” – Anayurt Gazitsi

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Milli eğitimin israfını hiçbir zaman doğru bulmadıklarını” söyledi.

Kaya, Muğla CHP Milletvekili Suat Özkan ile mecliste düzenlediği basın toplantısında, Sayıştay’ın kurumları her yıl düzenli olarak kontrol ettiğini ve ilgili raporları yayınladığını belirtti.

Raporların sonuçlarının önemsenmesinin önemli olduğunu ancak birçok kurumun bunu görmezden geldiğini iddia eden Kaya, “TCK raporlarında ortaya çıkan hukuk dışı uygulamalar Milli Eğitim Bakanlığı’nda da var” dedi.

Kaya, “Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ilk ve orta öğretim kurumları için satın alınan donanımların okullara devri için yapılan muhasebe kayıtlarının hatalı ve eksik olduğu tespit edildi. Bu ve benzeri birçok konuda usulsüzlükler var. Faaliyetler. Sayıştay raporlarında çok net ve net kararlar var, israfı hiçbir zaman doğru bulmadık” diye değerlendirdi.

Denetim Bürosu raporuna göre Kaya, 138.393 öğretmene ihtiyaç olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı Mahmud Özer’in bu boşluğu doldurmak için çaba göstermesini beklediklerini söyledi.

Kaya, “Öğrencileri öğretmensiz bırakmayı bırakın, yeni bir Öğretmen Meslek Kodu oluşturmak için birlikte çalışalım. Sorunu birlikte çözelim.” dedi. dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın