medyauzmani.com
Ünlü yazar Agatha Christie – Anayurt Gazitsi’nin gizemi çözüldü – Dost Haber

Ünlü yazar Agatha Christie – Anayurt Gazitsi’nin gizemi çözüldü

Ünlü İngiliz polisiye yazarı Agatha Christie’nin, evinden yüzlerce kilometre uzakta bir otelde 11 gün boyunca ortadan kaybolmasının ardından 1926’da ortaya çıkması uzun yıllar endişe vericiydi. Ancak BBC tarihçisi Lucy Worsley, ortadan kaybolmanın ardındaki gizemin Agatha Christie’nin psikolojik durumu olduğuna inandığını söyledi.

“FÜG DURUMU”

Daily Mail’in haberine göre Lucy Worsley, “suç kraliçesi” olarak bilinen Christie’nin “kohort durumuna”, duygusal bir şoka girdiğini ve bu nedenle evini plansız bırakarak benlik duygusunu kaybettiğini söyledi.

Worsey, iki duygusal travmanın füglere neden olmuş olabileceğini belirterek, “Christy, 1926 Nisan’ında, yani kaybolmasından 8 ay önce annesini kaybettiği için depresyona girdi. Daha sonra, Ağustos 1926’da kocası Christie’ye aşık olduğu için boşanmak istediğini söyledi. başka bir kadınla. , Aralık ve 1926’da intiharı düşünen yazar bir füg durumuna girdi.

Aramalara Sherlock Holmes kitabının yazarı da katıldı

Agatha Christie, 3 Aralık 1926’da kocasıyla kavga etti ve birkaç saat sonra Berkshire’daki evlerinden kayboldu.

Ertesi sabah, arabası, içinde süresi dolmuş bir ehliyet ve kıyafetlerle park edilmiş halde bulundu.

Agatha Christie’yi aramak için 1.000’den fazla polis ve 15.000 gönüllü katıldı, ancak boşuna.

14 Aralık 1926’da Yorkshire’da evinden yüzlerce kilometre uzakta bulundu. Christie, karısının sevdiğini söylediği kadının adı ve soyadıyla otele giriş yaptı.

Sherlock Holmes’un yazarı Sir Arthur Conan Doyle, Agatha Christie’nin arayışının ortak yazarıdır. Canon Doyle, Christie’nin eldivenlerinden birini yazarı bulmasına yardımcı olması için bir psikoloğa verdi.

Bulunduktan sonra Kristi, kaybolduğu 11 gün içinde neler olduğuna dair hiçbir ayrıntıyı hatırlayamadığını söyledi.

İstanbul’da da kaybetti

Agatha Christie bu olaydan tam yedi yıl sonra İstanbul’da ortadan kayboldu.

Agatha Christie, 1926-1932 yılları arasında İstanbul’u birkaç kez ziyaret etti. Ancak 1933’teki ziyareti sırasında, 1926’da benzer bir kaybolma meydana geldi.

Doğu Ekspresi’nde İstanbul polisiye roman yazdığı iddia edilen Christie, İstanbul’daki otel odasında törensiz bir şekilde ortadan kayboldu. Daha sonra ortaya çıkan yazar, ünlü romanını burada tamamlamıştır.

Cumhuriyet

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın