medyauzmani.com
Türkiye güneş enerjisi alanında seçkin bir konumda – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Türkiye güneş enerjisi alanında seçkin bir konumda – Anayurt Gazitsi

Huawei, Macaristan’da düzenlenen 2022 Avrupa İnovasyon Günü’ne ev sahipliği yaptı. Etkinlikte yaptığı açıklamada Zhao, şirketin yenilenebilir enerji politikaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Huawei’nin akıllı dünya 2030 tanıtımı kapsamında Nisan 2022’de açıklanan 2030 Yeşil Kalkınma Raporu’nun yeşil bir geleceğe yön verecek sektör trendlerine ışık tuttuğunu ve yeşil teknolojiler için bir yol haritası işlevi gördüğünü belirtti.

2030 yılına kadar elektrik talebinin %50’si yenilenebilir enerjiden karşılanacak.
2030 yılına kadar küresel elektrik enerjisi talebinin yüzde 50’sinin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanacağını kaydeden Zhao, bu enerjiyi depolamanın yenilenebilir enerji sisteminin en önemli özelliklerinden biri olduğunu vurguladı.

Zhao, “Huawei olarak birçok farklı ürün grubunda kullandığımız enerji depolama teknolojilerini güneş enerjisi çözümlerimizle uyumlu olacak şekilde geliştiriyor ve kullanıma sunuyoruz. Bugün son teknoloji lityum depolama ile sahaya hizmet veriyoruz. Uygun çözümler endüstriyel tesislerde ve konut uygulamalarında kullanım için. yaygın olarak” dedi.

Türkiye’nin güneş enerjisinden elektrik üretimi 2030’da 4 kat artacak
Türkiye’nin güneş ve radyasyon enerjisinden elde ettiği yüksek potansiyel ile güneş enerjisinden elektrik üretiminde büyük bir avantaja sahip olduğunu vurgulayan Zhao, Türkiye’nin 83 milyona yakın nüfusa, 25 milyon aileye, 70.000’den fazla sanayi sitesine ve 500’den fazla veriye sahip olduğunu açıkladı. merkezler. .

Son dönemde kümülatif güneş enerjisi santrallerinin 9 gigawatt’a yaklaştığını vurgulayan Zhao, “Bu, Türkiye’de yıllık tüketilen toplam elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde 6’sına tekabül ediyor. Bu kapasitenin 2030 yılına kadar 38 gigawatt’a çıkması bekleniyor. Orada gelişme ve zengin iş kolları için büyük fırsatlardır.” dedi.

“Türkiye’nin enerji depolama sistemleri alanında bölgenin önemli ülkelerinden biri olacağına inanıyoruz”
Zhao, Türkiye’nin konuyla ilgili mevcut yasal düzenlemelerinin konut sakinlerine akıllı fotovoltaik iş ortaklarıyla birlikte maksimum 25 kilovat kurulu güce kadar güneş enerjisi sisteminden yararlanma hakkı verdiğini belirtti. ERC, Ankara’da bir eğitim merkezi açmayı düşündüklerini ve yerel ekosistemi geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Solar ev sistemleri alanında çalışan firmaların bu eğitim merkezinde kurulum, işletme, bakım ve diğer işlemlerle ilgili detaylı ve uygulamalı eğitimlerden yararlanabileceğini kaydeden Zhao, “Enerji depolama sistemlerinin önemi lisans haklarının verilmesi ile ilgilidir. Güneş ve rüzgar santrallerine avantajlarla Depolama “Yasal düzenlemeler ve yeni kurulumlarla Türkiye’nin enerji depolama sistemleri alanında bölgenin en önemli ülkelerinden biri olacağına inanıyoruz” dedi.

(AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın