medyauzmani.com
Türk Kültür Yolu Şenlikleri 2023’te 10 ilde yapılacak – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Türk Kültür Yolu Şenlikleri 2023’te 10 ilde yapılacak – Anayurt Gazitsi

İstanbul’un somut ve somut olmayan kültürel mirasını gelecek nesillere aktaran ve dünya sahnesine taşıyan Beyoğlu Yolu Kültür Festivali, 30 Eylül’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen gece partisi ile açıldı. Geceye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Mesbah Demirkan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın yanı sıra kültür dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Sanat ve iş.

Büyük şehirlerden Anadolu’ya açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk Kültür Yolu Şenlikleri kapsamında bu yıl 5 ilde daha kapsamlı etkinliklerle vatandaşlara eşsiz bir kültür ve sanat deneyimi sunduklarını belirterek, “Gizemli Müzik Festivali’ni başarıyla tamamladık, 22-30 Eylül tarihleri ​​arasında Konya’da düzenlediğimiz . Şimdi Beyoğlu ve Başkent Festivallerini eş zamanlı olarak başlatıyoruz. Festival serimiz 8 Ekim’de Diyarbakır’da Kültür Rotası Tire Festivali’ni içerecek. Önümüzdeki yıl İzmir, Adana portakal çiçeği karnavalı ve Gaziantep Aşçılık Festivali’nin yanı sıra iki şehri daha festival kapsamına alarak şehir sayımızı 10’a çıkaracağız. Festivallerimizi büyük şehirlerden başlayarak Anadolu’ya yayacağız. Bu vesileyle, ilk günden beri bize destek olan tüm paydaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

AKM MET’te davetli sergiler

Konser gecesi AKM’de sergilerin ön gösterimi yapıldı. AKM çok amaçlı salonda Selçuk Artut’un “Geomart-UT17” dijital sergisi Gülveli Kaya, Devile Kara ve Mehmet Kavukcu küratörlüğünde AKM Kültür Caddesi’ndeki “Yolda” sergisi, AKM Fuarcılık’ta “Renkler” Devrim Erbil sergisi ve Teknolojileri “Sergi, AKM Tiyatro Fuayesinde akıllı hayranlarla Dans performansı eşliğinde “Tül” enstalasyonu ve AKM önündeki “Synestetik Küp” gösterisi konuklarla buluştu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın