medyauzmani.com
Terörü bitirmeye kararlıyız – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Terörü bitirmeye kararlıyız – Anayurt Gazitsi

Irak’ın kuzeyinde 140 km derinlikte bulunan Asos bölgesine hava harekatı düzenlendi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak’ta düzenlenen “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında bu açıklamayı yaptı.

Terörle mücadele konusunda bilgi veren Akar, “Teröristlerin arkasındayız, taviz vermiyoruz. Terörle mücadele devam ediyor, bitirmeye kararlıyız.”

Akar, “Terörist nerede, hedefimiz orada” ifadelerini kullanarak, yakın zamanda gerçekleştirilen sınır ötesi operasyon hakkında da bilgi verdi.

Bakan Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri 27 Eylül’de 140 kilometreye girerek Irak’ın kuzeyindeki Assos’ta 16 mağara, terör sığınağı ve sözde komuta merkezlerini vurdu” dedi. Hulusi Akar da benzer operasyonların devam edeceğini söyledi.

“Barışçıl bir çözümden yanayız”

Akar, Ege’deki gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Yunanistan’ın provokatif eylemi ve saldırgan duruşuna karşı barışçıl çözümler arandığını belirtti.

Sorunun çözümü için diplomatik yolları desteklediklerini kaydeden Akar, “Bakalım buraya gelecekler mi, gidecekler mi. Yunanistan’ın arkasında kim olursa olsun görüşmeyi destekliyoruz.”

MGK’nın gündeminde

Ege’deki gerginlik nihayet dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında ele alındı. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, Atina yönetimi sert sözlerle uyarıldı ve Yunanistan’ın provokatif adımlarına karşı Türkiye’nin hiçbir meşru araç ve aracı kullanmaktan kaçınmayacağı vurgulandı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın