medyauzmani.com
Teknik olarak işimiz bitti – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Teknik olarak işimiz bitti – Anayurt Gazetesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Çalışmamız son aşamaya geldi. Bittik diyebilirim. Aralık ayında yapacağımız basın toplantısında kamuoyunu detaylı olarak bilgilendireceğiz” dedi. dedi.

Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Taşeron işçilerle ilgili bir soruya cevaben Bilgin, dinleyicilere kalıcı vardiya zamanının henüz netleşmediğini, ancak işlerini tamamladıklarını söyledi.

Şu anda bakanlık olarak üzerinde çalıştıkları konuları anlatan Bilgin, “Kamuda sözleşmeli personel meselesi var.

Çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulup sunulmadığına ilişkin Bilgin, “Gerektiğinde Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Bugün gündemde değildi.” İfadeyi kullanın.

Bu çalışmada genel sendikaların taleplerini de dikkate aldıklarını vurgulayan Belgin, “Arkadaşlarımız yeni tanıştı. Biz de onları değerlendiriyoruz.” dedi.

EYT’nin internet sitesinde yer alan bir soruya yanıt veren Bilgin, “Çalışmamız son aşamasına geldi. Artık bitti diyebilirim. Aralık ayında yapacağımız basın toplantısında kamuoyu ile detaylı olarak paylaşacağız. teknik olarak bitti, cumhurbaşkanımıza göstereceğiz, cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra da Meclis’e göstereceğiz.” İfadeyi kullanın.

Bilgin, bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli, geçici işçi ve taşeron işçi ile ilgili çalışmaların Aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna duyurulacağını ve dernek takviminde yer alacağını belirtti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın