medyauzmani.com
Susurluk مجلس Meclisi’nde karar bozuldu – Dost Haber

Susurluk مجلس Meclisi’nde karar bozuldu

Susurluk Belediyesi AKP Meclis Üyesi İbrahim Durmuş, Belediye Başkanı Nurettin Gün’ün çekimser kaldığı Susurluk Belediye Meclisi’nde ikinci oylamada CHP ve İYİ Parti Meclis üyelerinin oylarıyla üyeliğin düşürülmesine karar verildi. Bu kararın ardından Adalet ve Kalkınma Partisi yetkili kurulları, kararın uygulanmasının durdurulması ve kararın iptali için Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Dava sonuçlandı ve Susurluk belediye meclis üyesinin Akzb İbrahim Durmuş’un partisinden ihraç kararı iptal edildi.

Bölge idare mahkemesi karar verdi ve Drams görevine geri döndü…
Balıkesir İl Başkanı Akram Bacharan, Bölge İdare Mahkemesi’nin kararının ardından yaptığı açıklamada, millet iradesini hiçe sayarak demokrasinin Susurluk’ta demokrasi yoksulları tarafından katledilmesini istediğini söyledi. Derneğimizin bir üyesi, Bölge İdare Mahkemesi kararı ile Dernek üyesi olarak kalacaktır. gerçekte; Cumhuriyet Halk Partisi ve Uluslararası Kızılhaç Yılı üyeleri bilinçli olarak arzularını dile getirdiler ve demokrasinin en temel hakkı olan temsil hakkını arkadaşımızdan almak istediler. Yerel seçimlerde AK Parti seçmeninin oylarıyla seçilen Milletvekilinin, seçmenin ve milletin seçimine karşı çıkanlar ve böyle bir kararın tamamen kötü niyetle alınması gereğini duyanlar, demokrasiyi öldüren bugün adaletin verdiği kararla dersini aldı.

Baaran: “Ulusal İttifak’ın karanlık hedefi amacına ulaşmadı…”
Millet İttifakı’nın Susurluk’ta demokrasiye darbe girişiminin bugün yenilgiye uğradığını dile getiren Akram Başaran, konuyla ilgili şunları söyledi.
“Susurluk Belediye Meclisi’ndeki CHP ve İyi Millet Partisi koalisyonu üyelerinin millet iradesini hiçe sayarak tamamen hukuka aykırı ve siyasi bir oylama ile AKP meclis üyemizin Meclis’ten çıkarılması kamuoyunda yerini almıştır. ve tarihte demokrasimizin talihsiz bir vakası olarak bu sona erdi Her platformda demokrasiden ve hukuktan bahsedenlerin hukuka aykırı kararı bölge idare mahkemesinin kararı oldu.

Başaran: “Demokrasi mahkeme tarafından bile galip geldi.”
Rütbelerini düşürecek bir durum olmamasına ve yeterli delile sahip olmamasına rağmen, milletin iradesini bir kez daha görmezden gelenler, adalet kararıyla gerekli cevabı aldılar. Aklı ve niyeti açık olanlar bizi yanıltmadılar. Kararlarının demokrasi adına bir yüz karası olduğunu söylememize rağmen karanlık taraflarını milletimize bir kez daha gösterdiler. Ama adaletin terazisi düşmedi. Susurluk’ta adalet yerini buldu. Bu kararla Susurluk Belediye Meclis Üyesi İbrahim Dormuş, milletimizin iradesini TBMM’de temsil etmeye kaldığı yerden devam edecektir. Demokrasiyi yargı kararıyla bile sınırlamak isteyenler ve milletin iradesini yok sayanlar gerekli cevabı aldılar. Demokrasi kazandı. Milletvekilimize görevinde başarılar diliyorum” dedi.

 

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın