medyauzmani.com
Suriye’de 10.000’den fazla kolera vakası görüldü – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Suriye’de 10.000’den fazla kolera vakası görüldü – Anayurt Gazitsi

Dünya Sağlık Örgütü, Suriye’deki kolera salgınının başlangıcından bu yana 10.000’den fazla kolera vakasını izlediğini bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cenevre’deki DSÖ merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında Suriye ve Haiti’deki kolera salgınına ilişkin son verileri paylaştı.

Ghebreyesus, Suriye genelinde son altı haftada kolera vakalarının 10 binin üzerine çıktığını belirterek, “3 yıl sonra ilk kez Haiti’de görülen salgında, resmi makamlar tarafından iki vaka doğrulandı, 20 şüpheli vaka var. soruşturma ve 7 ölüm. dedi.

Haiti’deki kolera vakalarının rapor edilenden fazla olduğu görüşünü savunan Ghebreyesus, “Bu salgın, yıl sonuna kadar tamamen koleradan arındırılmış bir ülke olmaya hazırlanan Haiti için bir aksilik yarattı” dedi. dedi.

Ghebreyesus, kolera mikropunun aşılar ve temiz su ile önlenebileceğine dikkat çekerek, birçok kişinin kolera kontrol araçlarına erişiminin olmadığını kaydetti.

Aşı üreticilerini “kolera aşılarını artırmaya” çağırın

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2013 yılında koleraya karşı oluşturduğu aşı stoklarından geçen yıl ihtiyaç sahibi bölgelere 27 milyon doz aşı gönderildiği bilgisini paylaşan Ghebreyesus, dünyanın önde gelen ilaç firmalarına aşıyı artırmak için Dünya Sağlık Örgütü ile işbirliği çağrısında bulundu. üretme.

Uganda’da yeniden yayılan Ebola salgınının, Pakistan’daki sel felaketinin ardından başlayan salgınların, mevcut COVID-19 salgınının ve maymun çiçeği salgınının dünyanın diğer gündemlerinin başında geldiğini hatırlatan Ghebreyesus, “Bu durum tüm ülkelerin tek başına olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır. acilen salgın hastalıklara karşı savunma sistemlerini geliştirmeleri gerekiyor.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın