medyauzmani.com
Sıtkı Şeremetli – Sütun – Dost Haber

Sıtkı Şeremetli – Sütun

Uzun mesafeli arkadaşlıklarda güven çok önemlidir.
Hayatımızda birçok önemli duygu vardır. En önemlisi nedir diye sorarsanız sıralayamam çünkü hepsinin yeri ve değeri farklıdır. Ama her zaman kendinden emin hissetmenin çok önemli olduğunu düşünürüm. Kazanmak çok zor. Bu duygu, birçok test sonucunda elde edilir. Buna karşı özellikle uzun mesafeli dostluklarda onu ölüm pahasına korumak ayrı bir fedakarlık gerektirir.
Okurken çok keyif aldığım bir hikayeyi sizlerle paylaşmak istedim:
"Savaşın en kanlı günlerinden biriydi. Asker, en yakın arkadaşının az ötede kanlar içinde yere düştüğünü gördü. Başını hendeğin üzerinde bir saniye bile tutamayan bir ateş yağmuru altındaydılar. Siperden çıkmak üzereyken bir arkadaşı onu omzundan yakalayıp içeri çekti:
-Deli misin ya? Gitmeye değer mi? Bak, deliklerle dolu. Büyük ihtimalle öldü. Onun için yapılabilecek başka bir şey yok. Hayatınızı bir hiç için riske atmayın.
Ancak asker onu dinlemedi ve kendini siperlerden dışarı attı. İnanılmaz bir mucize gerçekleşti. Asker, korkunç ateş yağmuru altında arkadaşına ulaştı.
Onu sırtına aldı ve hızla geri döndü. Birlikte hendeğe yuvarlandılar. Ancak cesur asker yaralı arkadaşını kurtaramadı. Siperdeki diğer arkadaşı:
Sana değer olmadığını söylemiştim. Hayatını bir hiç için riske attın.
Gözlerinde yaşlarla buna değdiğini söyledi.
-Nasıl değerdi? Bu adamın öldüğünü görmüyor musun?
– Yine de buna değdi. Çünkü ona ulaştığımda hala hayattaydı. Son sözlerini duymak benim için dünyalara bedeldi.
– ağlayarak arkadaşının son sözlerini tekrarladı:
Geleceğini biliyordum, geleceğini biliyordum…" Son nefesinde…

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın