medyauzmani.com
Sevilla kadınları kızlara umut olacak – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Sevilla kadınları kızlara umut olacak – Anayurt Gazitsi

Ressam Seville Momko Jacques’in tablolarından oluşan Sevilla’nın Kadınları sergisi Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde açıldı. 71 eserin yer aldığı sergiden elde edilecek tüm gelir, liseden üniversiteye kadar Doğu Anadolu’daki tüm kız çocuklarının eğitim faaliyetlerine destek olacak. Sergi, BAKSM zemin katındaki Hanımeli sergi alanında 8 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak.

Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliğinde sanatseverlerin beğenisine sunulan Sevilla’nın Kadınları adlı resim sergisi, Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde (BAKSM) ziyarete açıldı. Ressam Sevilla Momko Chak’ın çeşitli tekniklerle oluşturduğu 71 eserden oluşan sergi, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Doğu Anadolu’da kız çocuklarının eğitimine tüm geliriyle destek verecek serginin açılışı; Beylikdüzü Kent Konseyi Başkan Yardımcısı 1 Serdal Mumcu, Zehra Çalık, meclis üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Bir tablo satın alarak kız çocuklarının eğitimine destek olan Zahra Galiç, “Biz kadınlar her zaman omuz omuza durup birbirimize güç vermeliyiz. Bu nedenle bu serginin amacı çok anlamlı” dedi. dedi.

Jack Archer: Güçlü bir kadın, güçlü bir yarın demektir

İllüstratör Seville Momko Jack açılış konuşmasında, “‘Seville Kadınları’ ile yola çıkmak istedim. Bu yolda kızlarımız için yola çıktık. Çünkü hayatımda harika kadınlar var. Hepsinden renk aldım. onların enerjilerini resimlerime yansıttım.Onlardan aldığım güç ve enerjiyi kızların önünü açmak istedim.Kızlarımızın ortaokuldan üniversiteye yolculuklarında ellerini tutmak istedim.Çünkü kızlarımız okumalı. Güçlü bir kadın, güçlü bir yarın demektir ve en karanlık zihniyetin en büyük korkusu kültürlü ve güçlü kadındır. Bu kadar çok çalışan ve yanımda olan herkese teşekkür etmek istiyorum” .

Momko: Tüm insanların eğitim hakkına ihtiyacı var

Beylikdüzü Birinci Belediye Başkan Yardımcısı Serdal Momko, “Emek ve amaç birleştiğinde ortaya böyle güzel eserler çıkıyor. Umarım bu sergi bundan sonraki çalışmalara kaynak olur. Tüm insanların eğitime, okumaya ve eğitime hakkı var. Buna ev sahipliği yapacağız. zevk ve mutlulukla sergiliyoruz.” İfadeler kullanın. Sergi, BAKSM zemin katındaki Hanımeli sergi alanında 8 Ekim 2022 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın