medyauzmani.com
Sevgi Soysal Cebeci’de yaşayacak – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Sevgi Soysal Cebeci’de yaşayacak – Anayurt Gazetesi

Çankaya Belediye Başkanı Albert Tachdelin’in ev sahipliğinde ve yazar Sivji Soyzal’ın adını taşıyan kütüphanenin açılışı yoğun katılıma sahne oldu.

Sevgi Soyzel’in doğumunun 86. yıl dönümünde 5 ay önce açılan kütüphanenin içinde yer aldığını belirten Çankaya Belediye Başkanı Albert Taşdelin, “Sevgi Soyizal çok değerli bir insan, eserlerini kaleme aldı. askeri darbeyi en iyi anlatan o 12 Mart dönemi ve o atmosfer Toplumsal olaylar, gençlik ve kadın özgürlüğü çok güzel anlatılıyor her ölüm erken ölüm diyorlar evet ama Sevgi Soyzal’ın gidişi çok erken Sevgi Soyzal’ın adını kütüphanede sevgili hatırasında tutabildiğim için mutlu ve gururluyum.”

öğrenciler için yeni Çalışma alanı

Üniversite öğrencilerinin yoğun olarak bulunduğu Cebeci bölgesinde kütüphanenin büyük bir ihtiyacı karşılayacağını kaydeden Taşdelen, “Gençlerimiz burada rahat bir şekilde ders çalışabilecekler. Öğrencilerin rahat bir şekilde ders çalışabilmeleri için midelerinin iyi olması gerekiyor. Ekonomik krizde öğrencileri nasıl doyururuz projesi geliştirdik İlk adımımızı geçen yıl attık.

Üniversite öğrencilerinin Çankaya Evi Hizmet Binası ve Yüzüncü Yıldönümü’nde yemek yiyebilecekleri bir ortam oluşturduk. Ayrıca Türkiye’de yeni ufukların açılmasıyla birlikte bölgemiz sınırları içerisinde 18 okulda 3 bin ilköğretim öğrencisine öğle yemeği servisi yapıyoruz. Bu hizmetleri verirken şikayet etmiyoruz, kiraya değil halka hizmet ediyoruz. Sosyal devletin yanındayız. Eğitim ve sağlık ücretsiz olmalıdır. Buna inanıyoruz. Eğitim ve sağlık her vatandaşın hakkıdır. Verdiğimiz hizmetle sosyal belediyelere en iyi örnek olmaya devam edeceğiz.”

Kütüphanenin açılışına katılan Sevgi Soysal’ın ağabeyi İzzet Yenin, abisinin adının kütüphanede kalacağı Çankaya Belediye Başkanı Albert Taşdilin başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Belediye kira ödemesin

Cebeci Çankaya Evi’nin mülkiyetini 5 ay önce belediyeye kattıklarını kaydeden Taşdelen, “Bahçelievler’deki aynı 4 katlı binayı alıp belediyenin malı yapacağız. Çankaya Evi’ni ve kütüphaneyi oraya yapacağız. Şimdi de Çayyolu Hizmet Binası’nda sadece kiracıyız. Aralık’ta Çayyolu hizmetlerinde bir bina açacağız ve oraya taşınacağız. Aralık sonunda kiralayacak yerimiz kalmayacak. “Belediye kira ödemiyor ve yapmamalı.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın