medyauzmani.com
Şehir tiyatroları “Komik Para” ile İstanbul turnesinde – Anayurt. – Dost Haber

Şehir tiyatroları “Komik Para” ile İstanbul turnesinde – Anayurt.

Oyunlarını İstanbul’un her köşesine ulaştırmayı hedefleyen İBB Şehir Tiyatroları, Ray Cooney’nin yazdığı, Haldun Dormen’in çevirdiği ve Özgür Atkın’ın yönettiği “Komik Para” ile Bahçelievler seyircisini buluşturdu. Yeni Bosna İnver Ören Kültür Merkezi’nde gösterilen oyun, Bahçeli Evler seyircisine eğlenceli bir akşam yaşattı. İBB Şehir Tiyatroları oyunları sezon boyunca İstanbul’un farklı bölgelerinde seyirciyle buluşmaya devam edecek.

Büyük miktarlar

Doğum gününde Henry, akşam işten eve dönerken yanlışlıkla metroda başka birinin çantasını alır. O çantada tam olarak bir milyon 735 bin lira var. Onu evde bekleyen eşi Jane, Henry’ye doğum günü sürprizi hazırlar. Aile dostları Betty ve Vic de bu doğum gününü kutlamaya davetlidir. Henry eve bir çanta dolusu parayla gelir. Uçak biletleri anında alınır ama dedektif eve gelir ve işler karışır ve nefes kesen macera başlar.

Yazan Ray Kony, Çeviren Haldon Dormen, Özgür Atkin, Nurdan Kalinaga, Kahn Tarakçı, Ada Aliz Ertem, İmrah Derviş Soylu, Uğur Delbaz, Kaan Ali Beyoğlu, Haseb Toz ve Özgür Atkın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın