medyauzmani.com
Seçime giden yolda çalışmalar – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Seçime giden yolda çalışmalar – Anayurt Gazetesi

Türkiye; Mülteciler, ekonomik kriz, Suriye, Yunanistan, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs sorunlar ışığında seçimlere hazırlanıyor. Seçimlerde kimin başarılı olacağı tartışılır.

İktidar grubu, ekonomik krizin kamuoyuna yansımasının ciddiyetini ve önemli sorunları sınırlamaya çalışırken, muhalefeti oluşturan grup iktidarı ele geçirmeye çalışmaktadır.

Mevcut ortam, muhalefet grubunun çalışmalarını kolaylaştırmaya elverişli. İktidar partisi 20 yıldır iktidarda. Yüze, isme ve işe takılır. Bu fırsatı değerlendirip seyirciye ne yapacaklarını anlatabilir ve kabul edebilirlerse amaçlarına ulaşmaları zor olmayacaktır.

Ancak muhalefet bloğunun bu eksiklik ve yanlışları kamuoyuna açıklama ve yerine yenilerini kabul ettirme fırsatını iyi kullandığını söylemek biraz zor. Bu yüzden fırsatların değerlendirildiğini düşünmüyorum. Fırsatları değerlendirip açık boşluklardan kaleye girseler, kaledeki önemli noktaları ele geçirmiş olacaklardı.

Paket üzerinde indirim bloğunu oluşturan farklı kalite ve renklerde yamalar bulunmaktadır. Bu yamaların hepsinin farklı özellikleri var. Farklılıklarına rağmen sonunda başarılı olabilecekler mi? Bunlardan biri dün hükümetin dış politikasından sorumlu olan ve onu komşularıyla birlikte birlik konumuna getiren bir yetkili. Ekonominin bugün değilse de dün attığı yanlış adımlardan bir diğeri sorumlu. Bir ortağın dünya görüşü diğerinden farklıdır. Halkın bu tartışmalara duyduğu nefret nedeniyle uzun süre Türkiye’yi yönetme görevinden dışlandı. Bu parti ile diğer ortakları arasında önemli görüş ayrılıkları vardır.

Şu anda alacakları oylar bu bloğun iktidara geleceğini göstermiyor. Eksikleri gidermek isteyen gruplar arasında taraftarı olan başka bir taraf gruba destek verirse, halkın çoğunluğunun öfkesi onlara yönelecektir.

Ayrıca, iktidara gelirlerse, nasıl atanacaklar ve mevcut hükümetten kesin oldukları taleplerin çoğunu iptal etme vaatlerini yerine getirmek için meclis çoğunluğunu elde edebilecekler mi?

Muhalefet bloğu bu tür engellere sahipken, iktidar kanadının endişeleri daha büyük. Ulus ve ulus arasında temel bir seçim yapamıyor gibiler. Her iki tarafı da yönetmeyi ve sonuca varmayı düşünüyorlar. Aslında millet iktidarın başındadır ama diğer arkadaşını rahatsız etmemeye biraz daha özen gösterirler.

FETÖ’ye teşebbüs ettikten sonra, politikalarından biri olan savunma sanayii bazı dış politika saldırılarına sıcak bakmasına ve ülkenin ve Cumhuriyetin tüm birikimlerini satmasına rağmen, ekonomik krizi büyük bir dikkatle takip etmekte zorlanıyorlar. büyük bir dikkatle. Üstelik devletteki her eylemde önyargılı olduğu sözlerinin kökleri halkın bilincindedir.

Önemli bir aşamada devletimizin kurucusu Atatürk’e hakaret eden bilinmezlik ipi uzuyor.

Sonra ne olur? Böyle devam ederse halka kendini anlatıp kabul ettiren bir parti çaresizlikten ‘tamam buraya’ diyerek seçimi biraz daha kapatabilir.

Allah Türk milletinin yüzüne bakar.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın