medyauzmani.com
Sanatçılar, müzisyen Onur Şener’in öldürülmesini protesto etti – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Sanatçılar, müzisyen Onur Şener’in öldürülmesini protesto etti – Anayurt Gazitsi

Türk Müziği Sahipleri Meslek Derneği (MESAM), Müzik Sahipleri Meslek Derneği (MSG) ve Etkinlik Endüstrisi İşverenleri Federasyonu (Etkinlik-Sen), müzisyen Onur Şener’in öldürülmesini protesto etti.

ATO Congressium’daki Duatepe Salonu’nda bir araya gelen sanatçılar, bir eğlence mekanında istenen şarkıyı bilmediği gerekçesiyle öldürülen müzisyen Onur Şener’i saygıyla andı.

Maysam Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül, Onur Şen’in acısını paylaşmak, ailesiyle dayanışmak için bir araya geldiklerini ve benzer trajik olayların yaşanmaması için yetkililere bir dizi önlem sunduklarını söyledi.

Sanatçı ve müzisyenlerin sosyal güvencesi olmadığını söyleyen Ergül, “Covid-19 salgını sırasında bunu çok net gördük. Bu süreçte intihar edenler oldu, yüzlerce sanatçının evi yıkıldı. Binlerce müzisyen gitti. Müzikler bıraktılar. kutsal sayılan başka işlere kaymıştır.” . kullanılan ifadeler.

Müzisyenlerin ömür boyu güvencesiz yaşadıklarını ifade eden Ergül, şunları kaydetti:

“Müzik silahla veya helikopterle yapılan bir işe girmek isteyen herkes. Kapıda kontrol yok çünkü şirketler müşteri kaybetme endişesi var. Bunun artık basitleştirilmesi gerekiyor. Müzisyenlerin iyiliği için değil, müzisyenlerin de güvenliği için.” Oraya gelen insanlar. Aksi takdirde eğlence yerlerinin sunumu sürekli olayların yaşandığı bir ortama dönüşür. Ve bu olduğunda insanlar müzik dinlemekten ve gitmekten korkarlar. eğlence yerlerine.Bu yerlerle ilgili yapılacak işlemlerin başında sertifikasyon sistemi geliyor.Hükümete sesleniyorum,lütfen buraları bir meslek derneğine ruhsatlandırın.” Orada güvenli bir ortam oluşturalım ki bir daha böyle olmasın. Ailenin yanında olup hukuken mücadele etmekle kalmayacak, hükümetimize bu konuda bir dizi önlemi de çözüm olarak sunacağız.”

Event-Sen Başkanı Ali Koray Ozandaş, Onur Shin’in vefatından dolayı duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, “Benzer olaylar bir daha yaşanmasın, bunun için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki süreçte neler yapabileceğimizi konuşacağız. Bu konuda müzik piyasasındaki çatı kuruluşlar MESAM ve MSG ile hayırlı olsun” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın