medyauzmani.com
“Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız” – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

“Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız” – Anayurt Gazetesi

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki İtlik Şehir Hastanesi’nin açılış törenine katıldı.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

691’i yoğun bakım ünitesi, 1000 kompleks, 125 ameliyathane, laboratuvar olmak üzere 4000’den fazla yatak kapasiteli Ankara’nın ikinci şehir hastanesinin alınmasında emeği geçen herkesi şahsım ve milletim adına kutluyorum. araştırma merkezleri, bu dev hastane adeta sağlıklı bir şehir, sorunlarını büyük ölçüde çözdüğümüz ve beklentilerini karşıladığımız sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu tekrar belirtmek isterim.

Ankara’da Etlik Şehir Hastanesi’ni kurmakla kalmadık, aynı büyüklükte bir Bilkent’i de yarattık. Bu 4.050 oda ve yatak, bu da 4.050 oda ve yatak. Dünyadaki bu hastaneler mükemmel. Türkiye yıllardır bunun özlemini çekiyor. Bunu başardık mı? Başarılı mıyız? teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi hayalim olduğunu düşündüğüm şehir hastanesinin her adımını bizzat takip ettim. Bugün hizmet etmek için bu ortak hayalin 20. perdesini sunmaktan son derece mutlu ve gururluyum.”

Şehir hastanesi modeli günümüzde birçok ülke tarafından yakından takip edilmektedir.

“İnşası devam eden 13 şehir hastanesi ve proje aşamasındaki iki şehir hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkaracağız. Kimisi kamu-özel ortaklığıyla, kimisi de kamu bütçesinden hayata geçirildi. Muhalefet bu işyerlerine iftira atmaya çalışsa da, Dünyada ilk kez ülkemizde uygulanan şehir hastaneleri modeli illüzyonlar, bugün birçok ülke tarafından yakından takip edilmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi bunu ne yaptı?

“Bu ülkede yapacağınız SGK’nın başında ne yaptınız? Hem yaygın sağlık altyapısı hem de şehir hastaneleri sayesinde Türkiye en üst düzeyde sağlık hizmeti veren bir ülke olarak bu salgından çıktı. Neleri var? halıyı milletime şehir hastanesi olarak satmaya çalıştı ve gitti Kamal bey utanmadan açtı burayı, hastane böyle çadırın dışında hastane olur mu?

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın