medyauzmani.com
Rize Afad Valiliği Müdürlüğü’nde 137 yeni personel işe başladı – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Rize Afad Valiliği Müdürlüğü’nde 137 yeni personel işe başladı – Anayurt Gazetesi

Rize Valisi Kemal Siber, yeni atanan Avad İl Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi.

Vali Jabr, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na yaptığı ziyarette gazetecilere verdiği demeçte, tesisin doluluk oranının yüzde 98 olduğunu ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda toplam 183 personel bulunduğunu söyledi.

İl Müdürlüğü binasının Türkiye’nin en verimli afet ve acil durum yönetim binalarından biri olduğunu ifade eden Siber, “Türkiye’nin en çok afetten etkilenen ilinde afetlere tam anlamıyla hazırlıklı olmaya çalışıyoruz ve buna mecbur olduğumuzu da biliyoruz.” dedi.

Vali Saber, fiilen tamamlanan binadaki personel açığının kapatılması gerektiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

“Burada göreve başlayan tüm arkadaşlarım bu meslek için özenle seçilmiştir. Hepsi bu bölgeye, bu il, bu ülkeye ve gelecekte belki de dünyanın her yerine afet konularında hizmet edecek. Rize’de Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü Arkadaşlarımız şimdiden geldi Bazı hazırlıklar ve özenle seçilmişler.Çok önemli bir eğitim dönemi geçirecekler.Bu eğitimin sonunda Rize’de görev yapacaklar, Trabzon ve Artvin’in sorumluluğunu üstlenecekler. Bu arkadaşların her biri özellikle bazı afetlerde profesyonel olacak.Bazıları çığlarla, bazıları nükleer tehditlerle, radyoaktif, biyolojik, diğerleri sel ile ilgili olacak. . . ”

Bir afet öncesi önlem almanın bizi büyük afetlerden koruduğunu kaydeden Chbeir, “Bu yıl afet yaşamadık. 4 yıldır Rize’deyim ve her yıl büyük afetler yaşıyoruz. Her biri, Nidal Rize’nin sağanak yağışını gördük, “Diğer illerdeki su kaynaklı afetler bu hazırlıkları ve teçhizatı yapmasaydı çok büyük afetlerden bahsediyor olurduk. Ülkemiz zaten bizi büyük afetlerden koruduğu için afet öncesi ihtiyati tedbirler. Bu bilinçle geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı’ya Vali Geber de eşlik etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın