medyauzmani.com
Retweet suç ortaklığıdır – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Retweet suç ortaklığıdır – Anayurt Gazitsi

Twitter kullanıcılarını fazlasıyla ilgilendiren karar Yargıtay’dan geldi. karara göre. Kendi hesabından başka bir hesapta saldırgan bir gönderiyi “retweetlemenin” hakaret suçunu içerdiğine karar verildi.

Hükümete yakınlığıyla ünlü Türk gazetesinin haberine göre, davacı şahsi hesabından söz konusu davada “Deccal, alçak, müstehcen, yalancı, silah kaçakçısı, pis, kafir, namussuzluk, rüşvet, aldatma ve aldatma” ifadeleri başka bir hesapta yer aldı. Paylaşımını retweetleyen zanlı hakkında suç duyurusunda bulundu. Üçüncü Sulh Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Savcılığının kovuşturmaya yer olmadığına dair kararına itiraz etmeyi reddetmiştir.

Yargıtay 18. Ceza Dairesi’nin gündemine gelen dosya, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yasa lehine iptali için bildirimde bulundu. Dosyayı inceledikten sonra bölge mahkemesi, sanık tarafından adı ve soyadının yazılı olduğu bir kullanıcının savcının belirttiği Twitter hesabının iddianame düzenlenmesine yeterli delil olduğunu belirterek kararı bozdu.

Kararda, başsavcının mahkûmiyet izlenimi uyandıran bir durumu öğrendiği anda kamu davası açılabilecek bir yer olup olmadığına karar vermek için olaya ilişkin soruşturma başlatacağı hatırlatıldı. ya da bir suç. .

Cumhuriyet

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın