medyauzmani.com
Psikolojik olarak rahatsız insan belirtileri | Dosthaber.com.tr – Dost Haber

Psikolojik olarak rahatsız insan belirtileri | Dosthaber.com.tr

Akıl hastalığı olan bir kişinin belirtileri nelerdir? Akıl hastalığı olan bir kişi nasıl davranır? Akıl sağlığı sorunları olan kişilerde hangi belirtiler görülür?

Psikolojik iyilik, insanın en büyük servetlerinden biridir. Ruh ve ruh sağlığının zarar görmesi sadece yaşam kalitesini bozmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel sağlığı da olumsuz etkiler. Ruh halinizi, düşünce sisteminizi ve davranışınızı etkileyen çeşitli zihinsel sağlık durumlarının bozulmasına zihinsel bozukluklar denir.

Akıl hastalığı (akıl hastalığı), depresyon, anksiyete bozuklukları, şizofreni, paranoya, yeme bozuklukları, bipolar bozukluk örnekleri verebiliriz.

Birçok insan zaman zaman psikolojik sorunlar yaşar. Ancak kalıcı belirti ve semptomlar sıklıkla strese neden olduğunda ve yaşam kalitenizi olumsuz etkilediğinde, bir tür akıl hastalığına dönüşebilir.

Sahip olabileceğiniz herhangi bir akıl hastalığı sizi mahvedebilir ve örneğin okulda, işte veya ilişkilerinizde günlük yaşamınızda sorunlara neden olabilir. Çoğu akıl hastalığında, sorun bazı ilaçlar veya psikoterapi ile tedavi edilebilir.

örneğin, Gece yatağını ıslatan bebeğe bitkisel çözüm Bulmak mümkün olabilir ama alternatif tedavi yöntemleri arasında yer alan bitkisel yöntemlerle ruhsal bozukluklar tedavi edilemez. Bazı hafif psikolojik sorunların belirtileri şifalı bitkilerle bir nebze olsun hafifletilebilir. Ama en iyisi bir doktordan destek almak.

tamam! Ruhsal bozukluğu olan kişilerin belirtileri Onlar neler? Şimdi kısaca bundan bahsedelim.

Ruhsal bozukluğu olan kişilerin belirtileri

Ruhsal bozukluğu olan kişilerin belirtileri, ruhsal hastalıklarının özelliklerine, yaşam koşullarına ve daha birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Akıl hastalığının belirtileri duyguları, düşünceleri ve davranışları etkileyebilir. Öte yandan, kesinlikle Ruhsal bozukluğu olan kişiler olmak;

 • Üzgün ​​ve mutsuz hissetmek.
 • Düşüncelerde karışıklık veya konsantre olma yeteneğinde azalma.
 • Yoğun korku veya endişe.
 • Bir sürü suçluluk.
 • Mood inişleri ve çıkışları, ruh hali değişimleri.
 • Arkadaşlarından uzak durma ve sosyal hayata katılmama isteği.
 • Açık bir yorgunluk, düşük enerji veya uyku sorunları vakası.
 • Gerçeklikten kopma (sanrılar), paranoya veya halüsinasyonlar.
 • Günlük problemlerle veya stresle başa çıkamama.
 • Durumları ve insanları anlamada ve onlarla baş etmede zorluk.
 • Alkol veya uyuşturucu kullanımı ile ilgili sorunlar.
 • Yeme alışkanlıklarında önemli değişiklikler.
 • Cinsel yaşamda düzensizlik.
 • Aşırı öfke, düşmanlık veya şiddet kullanımı.
 • intiharı düşünüyorum.

Bazen bazı psikolojik rahatsızlıkların karın ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı veya diğer açıklanamayan ağrı ve sızılar gibi fiziksel problemler şeklinde ortaya çıktığı görülebilir. yapacağız Bazen ruhsal bozukluğu olan kişilerin belirtileri Fiziksel belirtiler olarak ortaya çıkarlar. Akıl hastası bir çocuğun belirtileri Çoğu durumda, yetişkin insanlara benzerler.

Ne zaman doktora görüneceksin?

Herhangi bir ruhsal bozukluk belirtisi veya semptomu geliştirirseniz, yapmanız gereken ilk şey bir uzmana danışmaktır. Çoğu zihinsel bozukluk kendi kendine çözülmez ve tedavi edilmezse kötüleşmesi muhtemeldir. Bu nedenle, ruhsal bozuklukların belirtileri ciddiye alınmalıdır.

intihar eğiliminiz varsa

Fiziksel kendine zarar verme gibi intihar düşünceleri ve davranışları bazı akıl hastalıklarında yaygındır. Kendinize zarar verebileceğinizi veya intihar girişiminde bulunabileceğinizi düşünüyorsanız hemen yardım isteyin. İntihar düşünceleri kendi kendine kaybolmaz. Bu yüzden çok geç olmadan bir ruh sağlığı uzmanına başvurun.

Yakın arkadaşlarınızla iletişimde kalın. Kendinizi ruhsal olarak güçlendirin.

Ruhsal bozukluğu olan insanlara nasıl yardım edebilirsiniz?

Sevdiğiniz veya tanıdığınız biri akıl hastalığı belirtileri gösteriyorsa, endişeleriniz hakkında açıkça konuşun. Akıl hastası bir kişiyi profesyonel yardım almaya zorlayamayabilirsiniz, ancak en azından onu teşvik edebilir ve destekleyebilirsiniz. Öte yandan, kendi alanında iyi bir uzman bulmasına da yardımcı olabilirsiniz. İsterseniz birlikte bir randevuya da gidebilirsiniz.

Ayrıca, sevilen biri kendine zarar vermeye çalışırsa veya böyle bir fikri varsa, çok geç olmadan onu hastaneye götürün. Böyle bir imkanınız yoksa acil yardım çağırın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın