medyauzmani.com
Personel talebi cevapsız kaldı – Anayurt gazetesi – Dost Haber

Personel talebi cevapsız kaldı – Anayurt gazetesi

Mersin Belediye Başkanı Wahab Sesir, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri ​​arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 98. yıl dönümünde itfaiyecileri makamında ağırladı. İlginç bir sohbetin yaşandığı ziyarette Başkan Sisser, Mersin servis noktasındaki itfaiyede yaptıkları proje ve çalışmaları anlatarak değerlendirmelerde bulundu. İtfaiyeciler Haftasını kutlayan Başkan Seçer, vatandaşların can ve mal güvenliği için her zaman daha güçlü bir ekip ve modern araçlarla Mersin’e hizmet edeceklerini belirtti.

Ziyarete Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, İtfaiye Şefi Mehmet Bahtyar Aydın ve personelinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin takip köpeği Belçika kurdu Ares ve aralarında sempati yaratan Oyuncak Kaniş Brad de getirildi. okullarda düzenlenen sosyal projelerde öğrenciler.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde 565 personel ve 123 araçla hizmetlerine devam ettiklerini hatırlatan Başkan Seyser, “Kuruluşumuz için 20 yeni araç satın aldık. Bu aletlerle suyu daha yüksek bir barda kullanabiliriz. 45 bara kadar basınca ulaşabilir. Daha kısa römorklu ve daha yüksek manevra kabiliyetine sahip araçlar. Özellikle dar sokaklarda ve kırsal alanlara ulaşımda araçlar bizim için çok faydalıdır. Ateş noktalarına geçişimiz de çok iyi. Ortalamamız merkezde 5-6 dakika, kırsalda 34 dakikadır. Dünya ortalamasına baktığınızda çok iyi bir rakam” dedi.

Mersin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne getirecekleri Ata Eğitim Merkezi’nden de bahseden Başkan Sezer, “Şu anda inşaatı hızla ilerliyor. Türkiye’nin her yerinde, belki de dünyanın her yerinde bir tesis hayata geçireceğiz. personelimizi burada eğitecek, ayrıca kamu ve özel sektör çalışanlarına yangınla mücadele veya afetler konusunda kurslar ve seminerler vereceğiz. Belediye Başkanı Sisser, 565 itfaiyeciden 341’inin itfaiyeci, geri kalanının şoför olduğunu belirterek, “Ancak bakanlıktan 282 yeni çalışan talebi aldık. Henüz bir cevap bulamadık. Mevcut kadromuzu güçlendirmek istiyoruz. Yangınlara daha etkin müdahale etmek, Afetlere daha etkin müdahale etmek, herhangi bir olumsuzluk varsa arama kurtarma çalışmalarına daha etkin, bilinçli ve gerçekten nitelikli personel ile müdahale etmek istiyoruz.Bu yüzden Ata Eğitimini önemsiyoruz. Merkezin yanı sıra personel eğitimi ve bu yeni çalışanlarımızla eksik noktalarımızı pekiştirmek istiyoruz.”

Mersin İtfaiye Müdürlüğü’ne büyük kazanımlar sağlayan itfaiye bilgi sistemini de değerlendiren Başkan Sezer, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuda minnettarız. Bize destek oldular. Muazzam bir sistem ve hayata geçirildi. 9 aylık bir süreçte entegre edildi.”

Uluslararası bir kurtarma ekibi kurmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Cesser, “Tabii ki burada afet ve acil durum yönetimi ile işbirliğimiz devam edecek. Yine önemli bir konudan bahsetmek istiyorum. Musluk meselesi. kırsal mahallelerde çok önemlidir.Mersin’in alanı 16 bin km karedir.806 mahallemiz var ve bunların yaklaşık 500’ü kırsalda.Dolayısıyla biz yangına müdahale edene kadar çok fazla hasar olabilir. Kırsal kesime gitmek ortalama 34 dakika sürüyor ama musluk sayısını artırırsak hasar minimum limite inecek.Şu an 45 mahallede 124 hidrant çalışmalarımızı tamamladık.Bunlar birbirine bağlı kırsal mahalleler Gönüllü itfaiyeciler aracılığıyla çalıştırıyoruz.Ancak, talep kağıdı, sağlık raporu, ikametgah gibi bazı belgelerin her yıl yenilenmesi gerekiyor.Vatandaşlar her yıl yenilemeyi reddettiği için bu bizi bir ikilemde bırakıyor. “Bu konudaki mevzuatın değiştirilmesi gerekiyor” dedi.

Sezar sonunda dedi ki:

“Her şey Mersinimiz için. Her şey insanlarımız için. Her şey halkımızın can ve mal güvenliğini korumak için. Mersin İtfaiyemiz; Çalışma arkadaşlarımız, son teknoloji araçlarımız ve ekipmanlarımız ile her zaman güvenilir bir organizasyon olacaktır. Şartlara göre kendimizi güncelleyeceğiz. İtfaiyeciler haftanız kutlu olsun. Kendisine görevinde başarılar diliyorum” dedi.

“Bu iş bir ekip işidir.”

Bu işin bir ekip işi olduğunu belirten İtfaiye Şefi Mehmet Bahtyar Aydın, “Sizin desteğinizle iyi bir yere geldiğimizi düşünüyorum. Ama bir şey var. Bu yola çıkarken zihniyetimiz, felsefemiz ve anlayışımız” dedi. ekipman değişmeli bu kolay değil tabi ki sizin önderliğinizde bu yola çıktık dostlarımızın bu işi yapmakta özgür olmaları ve bizim önümüzü açmanız bizi çok mutlu ediyor. Son orman yangınlarında gördüğümüz arkadaşlarımız o kadar yüksekti ki kimsenin ağzına bakmadan işlerini en iyi şekilde yapmaya başladılar “Bu çok güzel bir şey. Ama bu gücü kimden alıyoruz? çok teşekkür ederim” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın