medyauzmani.com
“Önerilen basın yasası bir sansür yasasıdır, yanlış bilgilendirme değil” – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

“Önerilen basın yasası bir sansür yasasıdır, yanlış bilgilendirme değil” – Anayurt Gazitsi

İstanbul DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeniroğlu, basın kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun ve “dezenformasyonla mücadele yönetmeliği” olarak da bilinen bazı kanunlar hakkında “Bu bir sansür kanunu, yanlış bilgilendirme değil” dedi. dedi.

Yeniroğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında basın kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması teklifini protesto etmek için siyah maskeli bir şekilde sahneye çıktı.

DEVA’dan Yeniroğlu, demokrasinin olmazsa olmazı olan basını susturmanın aynı zamanda demokrasiyi yok etmek anlamına geldiğini söyledi.

Parlamentonun yeni yasama yılına, hükümetin beşinci yasama yılında olduğu gibi kışkırtıcı duruşunu koruyarak girdiğini iddia eden Yeniroğlu:

“İstenmeyen haber yayınlayan herkesin cezalandırılacağı, yerel gazetelerin ciddi şekilde etkileneceği, profesyonel anlamda mücadele eden gazetecilerin cezalandırılacağı bu yasaya hep birlikte ‘hayır’ diyoruz. Bu yasa tasarısına tepkimizi aylar önce ifade etmiştik. Bütün tepkilere rağmen Hükümet ve ortakları bu teklifte ısrar ediyor. Bunun yanlış bilgi değil sansür kanunu olduğunu herkes biliyor. Devletin yalanlarını koruyan bir kanundur.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın