medyauzmani.com
MIT’den Dyche hücre yapısına operasyonelleştirme – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

MIT’den Dyche hücre yapısına operasyonelleştirme – Anayurt Gazetesi

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, DAİŞ’in Suriye’deki başta Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olmak üzere Türk kurumlarına yönelik provokasyonlar düzenlemek için özel bir hücre oluşturmasına karar verildi.

Özgür Suriye Ordusu’na bağlı yerel güvenlik güçleri, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün istihbarat ve operasyonel desteğiyle Fırat Kalkanı Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı alanlarında operasyonlar gerçekleştirdi.

Bu operasyonlarda 1’i ölü olmak üzere 19 DAİŞ’li terörist etkisiz hale getirilirken çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi.

4 girişimini itiraf etti

Yakalanan DAİŞ hücre üyeleri, Suriye’deki Türk Hava Kuvvetleri üsleri ve Türk kurumlarının bulunduğu alanlara yönelik kapsamlı keşif faaliyetleri yürüttüklerini, Suriye’deki TAV araçlarının günlük rutinini takip ettiklerini ve TAV araçlarına 4 operasyon girişiminde bulunduklarını da itiraf etti. Ağustos ve Eylül.

350 kilogram TNT, 20 adet patlamaya hazır el yapımı patlayıcı, 14 adet boş el yapımı patlayıcı, 3 adet patlayıcı kemer, 2 adet patlayıcı yelek, 600 adet sigorta, 7 adet AK-47 ve 4 adet AK-47 tankı AK-47, 3 adet alevli fırlatıcı, 750 metrelik patlatma sigortası, RPG fırlatıcı, 12 adet RPG-7 mühimmat, 5 adet 107mm havan, 2 adet saldırı tipi el bombası, 4 paket çelik bilye, 84 pil, 1 M-16, 3 keskin nişancı dürbünü, 2 adet 7.65 mm otomatik tüfek ele geçirildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın