medyauzmani.com
Minyas Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihraç edildi – Balıkesir HaberTV Siyaset – Dost Haber

Minyas Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihraç edildi – Balıkesir HaberTV Siyaset

Pazar esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen CHP’liler, esnafın ve vatandaşın sorunlarını dinledi. Vatandaşların piyasa fiyatlarından şikayet ettiğini kaydeden CHP heyeti, Manyaslılarla kafelerde buluştu. Ardından Başkan Yardımcısı Ahmet Akın gelen faturaları değerlendirdi. Gelen faturaların iki ayda iki buçuk kat arttığını kaydeden Akın, “İnsanlar faturalarını bile ödeyemiyor. Türkiye’de insanlar sokaklara dökülmeye başladı. Bir yandan saray, bir yandan bir enerji altında faturaları bir yıla indiriyor. kriz.. Bu durum artık kabul edilemez.” 21. yüzyılda Spartalılar 48 saat boyunca bizi elektriksiz bıraktılar. Bizden önce mumlarla oturduklarını ve gaz lambası kullandıklarını kalpten konuşuyorlardı. Bugün Spartalılar kaldı ışıksız.. Vatandaş önlerine mumlarla sesleniyor.. Erken seçim istemiyoruz.

Aitken’in yandaşlarından CHP Balıkesir Milletvekili, pazara giden esnaf ve vatandaşların nabzını tuttu. Aitken, çoğu üreticinin kendi ürünlerini ürettiğini ve alıcı olmadığını vurgulayarak, “Bu görüntüye rağmen fiyatlar çok pahalı. Burada bile biber kilosu en az 25 TL. Dört kişilik bir evin sadece temel besinleri aldığını varsayarsak Bir hafta” Aitken, herhangi bir özel veya lüks ihtiyaç olmadan” dedi. Haftalık 300-400 TL arası bir harcama var. Bu fiyatlar, SAT satmayan ve piyasaya kendi ürünlerini getiren üreticiler için bile bu seviyede. Pahalı ürünler için girdi fiyatları. Sarayda insanlar adını bilmedikleri meyveleri tüketirler. Nar portakal karışımı diyorlar, bir kilo nar 15 lira diyorlar. “Piyasaya gidiyorlar.. Vatandaşın alım gücü azaldı. Ne yapalım markete gidip satalım diyorlar. daha ucuz.. Ne? 20 yılın sonunda kurduğu Adalet ve Kalkınma Partisi aşırı yoksulluk içindeydi.” açıklamalar yaptı.

haberCHP ilçe başkanı Serkan Sarı şunları söyledi:
CHP olarak Balıkesir ilçe, mahalle, sokak sokak gezmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Manyas’ta düzenlediğimiz aylık toplantımızda bölge başkanlarımız, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla bir araya geldik. Toplantı öncesi Manyas çarşısını ve esnafımızı ziyaret ederek sorunlarını dinledik. Dokunduğumuz her dokuma tezgahından, her vatandaştan aynı çığlığı duyuyoruz. AK’nin yarattığı bu enkazı hep birlikte kaldıracağız. Kimse umutsuzluğa kapılmasın, şefimiz Mr. Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ne olacak. Bu ülkeyi biz kurduk, yine biz geliştireceğiz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın