medyauzmani.com
Manisa – Anayurt Gazitsi’de çocuklara doğa ve hayvan sevgisi aşılamak – Dost Haber

Manisa – Anayurt Gazitsi’de çocuklara doğa ve hayvan sevgisi aşılamak

4 Ekim Uluslararası Haklar Günü münasebetiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde bir dizi program düzenlendi.

Gün boyunca onlarca öğrenci merkezi ziyaret edilirken, bu özel günde öğrenciler; Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztuzulu, Belediye Başkanı Danışmanı Nursel Ostamitoğlu, Sağlık İşleri Daire Başkanı, Erhan İnce, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı, Fırat Özkan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü, Uğur Bayl ve ilgili yöneticiler katıldı. ve veteriner hekimler merkezde karşılandı. Merkezde öğrenciler önce sevgili dostlarımızı ziyaret ettiler.

Daha sonra merkezde yeni faaliyete geçen Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimler ve gösteriler gerçekleştirildi. Burada köpek eğitmeni Serhan Karabi Dogro, doğa ve hayvan sevgisini içeren eğitimler verdi.

Gençler, aldıkları eğitimin ardından Manisa’nın doğa dostu simgesi olan “Tarzan”ı onaylayan “Mini Tarzan” sertifikası aldı. Eğitimin ardından terapi köpekleri Spil ve Tarzan, köpek eğitmeni Serhan Karabey Doğru eşliğinde çocuklara gösteri yaptı. Genç öğrenciler izledikleri gösterinin ardından köpekleri ilgiyle izlediler.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Erhan İnce, çocukların merkeze ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın