medyauzmani.com
Mamamatikler – Balıkesir TV Haber Gündemi devreye girecek – Dost Haber

Mamamatikler – Balıkesir TV Haber Gündemi devreye girecek

Tüm canlıların ihtiyaçlarını karşılayan bir kent inşa etmek için birçok yatırım ve hizmeti hayata geçiren Balıkesir Kent Belediyesi; Sokakta yaşayan arkadaşlarının güvenliğine, huzuruna ve sağlığına büyük önem vermektedir. Değerli dostlarımıza daha rahat hizmet verebilmek adına şehrin geneline yayılmış beslenme temas noktalarından hayvan dostu otobüs duraklarına, sağlık kontrollerinden aşılara kadar çok sayıda hizmetin sunulduğu VETBUS tam donanımlı, can kayıplarını azaltıyor. Yaralı sokak hayvanlarına ulaşım sırasında acil müdahale sağlanarak oluşabilecek durumlar.
Aritmetik işlemlere uyulur
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Everindi Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir program uygulayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bu günün anlam ve önemine uygun bir hizmete daha imza attı. Doğa ve hayvan sevgisini birleştirecek proje ile şehrin belirli bölgelerine anneler yerleştirilecek. Geri dönüştürülebilir atıklarını yiyeceklere atan vatandaşlar, geri dönüşüme katkıda bulunacak ve karşılığında aldıkları yiyeceklerle sokaktaki can dostlarını besleyecek. Geçen yıldan bu yana 5.112 can dostuna rehabilitasyon hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, 12 bin aşı ve tedavi işlemini gerçekleştirerek, onların doğal ortamlarına çıkmalarını sağlarken, 714 can dostunu da yeni evlerine kavuşturdu.
6 bin arkadaş uğraştı
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Volkan Karateki, il genelindeki tüm besleme merkezlerine rutin olarak beslenme desteği verdiğimiz için siz değerli dostlarımızın beslenmesine katkıda bulunmak için ekipler ve vatandaşlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını açıkladı. dönemler. Bu işi daha etkin bir şekilde sürdürmek için Mutlu Paws projesini hayata geçirdik ve kısa sürede güçlü bir ekip olduk. Yakın zamanda ameliyat ettiğimiz VETBULANS ile 7/24 faaliyet gösteriyor, müdahale ediyor ve acil durumda olan 1.382 arkadaşımızı sadece 3 ayda huzurevlerimize güvenle ulaştırıyoruz. VETBUS ile şehrimizi her santimini gezdik. Terapiye ihtiyacı olan 6000 sevgili dosta ulaştık. Bu önemli günde yaptığımız çalışmalarda yanımızda olan herkese teşekkür ediyor, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a selamlarımı iletiyorum.” dedi.
“Arkadaşlarımızın yaralarını iyileştiriyoruz”
Başkent belediyesi Genel Sekreteri, d. Mustafa Küçük Kaptan, “Sevgili dostlarımıza gösterdiğimiz sevgi ve şefkati, her geçen zaman çalışma şevkimizi artırarak pekiştiriyoruz. Geçen yıl 4 Ekim’de açılışını yaptığımız VETBUS’umuzla Balıkesir’in her karışını dolaştık; Yardıma ihtiyacı olan tüm sevgili dostlarımıza sevgiler Bize yardım edin Çalışmalarımızı geliştirerek modern ve eksiksiz VETBULAN’larımızı hızla hizmet grubumuza dahil ettik Dostlarımızın yaralarını sardık Acı veren doğal afetler konusunda ekiplerimizle birlikte çalışarak bir sahra hastanesi oluşturduk Marmaris ve Kipsut yangınları gibi derin bir üzüntü duyduğumuz nefesler gibi umut verdik Zor şartlar altında zarar görmüş organizmalara karşı safız, yaraları sarmaya çalıştık. bir hayat için koş ve hizmetlerimizi geliştir.” dedi.
rütbe zaferi
Daha sonra günün anlamına uygun müjdeyi veren Küçük Kaptan, “Körfez bölgesinin tamamına hizmet edecek şekilde projelendirdiğimiz, yapımını ve hazırlıklarını tamamladığımız tam donanımlı ‘Edremit sokak hayvanları yaşam merkezi’ni çok yakında hizmete açacağız. Edremit’te tamamlandı.Bunun yanı sıra bölgeye hizmet vermek için önümüzdeki yıl Bandırma’da “Sokak Hayvanları Yaşam Merkezi”ne başlayacağız.Her saat hizmet verecek tam donanımlı bir “Hayvan Hastanesi” projesi hazırlıyoruz. İl merkezinde tecrübeli veteriner ve teknisyenlerimiz ile günün ilk saatinde hizmete açmayı planlıyoruz birkaç ay içerisinde hayvansever vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan Gönüllü Barınağı işletmeye almış olacağız. Daha fazla şefkat, daha fazla sevgi ve şefkat adına üzerinde çalıştığımız bu yolda bize destek olan tüm paydaşlarımıza minnet, sevgi ve saygılar… 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü kutlu olsun” . dedi.
Programa katılan Everindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, hayvan için 4 Ekim’in çok faydalı bir gün olduğunu belirterek, Balıkesir Belediyesi Kentsel Programından memnun olduklarını ve bu etkinliğin hayırlı olmasını dilediklerini söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın