medyauzmani.com
Kocaeli’de “mobil atık merkezleri”nin yaygınlaşması – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Kocaeli’de “mobil atık merkezleri”nin yaygınlaşması – Anayurt Gazitsi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tespit ettiği 80 noktada ilçe belediyeleri ile birlikte mobil atık dağıtım merkezleri kuruyor. İlk mobil atık geri kazanım merkezi Paşaşkeli bölgesinde kuruldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan liderliğindeki Sıfır Atık Projesi kapsamında faaliyetlerini sürdürüyor.

Kocaeli İl Belediyesi ile İlçe Belediyeleri arasında “Kocaeli İlçe Belediyesi ile İlçe Belediyesi arasında Kocaeli İlçe Sıfır Atık Yönetim Sistemi kapsamında hazırlanan Mobil Atık Geri Kazanım Merkezlerinin Kurulmasına İlişkin Ortak Hizmet Protokolü” imzalandı.

Protokol kapsamında sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda çevreyi, insan sağlığını ve tüm kaynakları korumayı amaçlar.

Bu amaç doğrultusunda, kaynağında ayrı toplanan atıkların toplanması, taşınması, işlenmesi, geri kazanılması, geri dönüştürülmesi ve bertarafına yönelik altyapının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması iş ve operasyonlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla 80 noktada mobil atık geri kazanım merkezleri kurulmuştur. birbirine karıştırarak, yerel yönetim uygulamasına dönüşerek Daima. İlk mobil atık geri kazanım merkezi Paşaşkeli bölgesinde kuruldu.

Vatandaşların kaynağında ayrı topladığı atıkların (kağıt, cam, metal, atık plastik, atık elektrikli ve elektronik eşya, atık pil ve atık bitkisel yağlar) geri kazanımını/geri dönüşümünü sağlamayı ve insanları bu sisteme dahil etmeyi amaçlamaktadır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın