medyauzmani.com
Kılıçdaroğlu, DP World Yönetim Kurulu Başkanı Uysal ile görüştü – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Kılıçdaroğlu, DP World Yönetim Kurulu Başkanı Uysal ile görüştü – Anayurt Gazetesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Güvenlik güçlerine atılan her kurşun millete atılan kurşundur. Bölücü terör örgütünün de diğer terör örgütlerinin de inancı, kimliği, ahlakı yoktur. Terörün nereden ve kimden gelirse gelsin, 85 milyon vatandaş bu ülkede teröre karşı ortağız ve tavır almak zorundayız.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ev sahipliğinde 2 Ekim Pazar günü başlayacak “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmaları kapsamında kurulan ikinci tur görüşmeler öncesinde Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ile bir araya geldi.

Demokrat Parti genel merkezinde yapılan kapalı görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Osal, gazetecilerin Mersin’de polis evine düzenlenen terör saldırısına ilişkin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, saldırıda şehit olan Cizreli kadınlara Allah’tan rahmet, milletine başsağlığı diledi.

Güvenlik güçlerine atılan her kurşun, vatana atılan kurşundur” dedi.

“Bölücü terör örgütünün veya diğer terör örgütlerinin inancı, kimliği, ahlakı yoktur. Terörün nereden ve kimden geldiğine bakılmaksızın, bu ülkenin 85 milyon vatandaşı olarak teröre karşı ortak tavır almalıyız. Terörizm farklı olabilir ve politikalarımız farklı olabilir Ekonomi farklı ama terörizm bir insanlık suçudur ve insanlığa karşı işlenen suçlara karşı ortak tavır almak politikacılar olarak bizim görevimizdir.”

DP Genel Başkanı Uysal da akıl almaz saldırıyı kınayarak şu değerlendirmede bulundu:

“Taziyelerimizi iletiyoruz.Terörizm tereddüte yol açmaz ve buna tahammül etmez. Türkiye’nin terörle uzun süredir mücadele eden bir geçmişi var. Ancak içinde bulunduğumuz sıcak hava nedeniyle Türkiye’yi harekata açık olmaktan uzak tutmak en önemli konulardan biri. yaklaşmakta olan siyasi sürece saldırmak ve zehirlemek.” Bu bağlantı, çok dikkatli ve disiplinlidir. Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimiz kesinlikle gereğini yapıyorlar. Bu atmosferin zehirlenmesine izin vermemeliyiz.”

“Halk kararını verecek ve biz de kötü yolu durduracağız.”

Daha sonra iki cumhurbaşkanı DP binasının yanındaki taksi durağını ziyaret etti. Ziyarette taksiciler trafik sigortası ve ÖTV konusunda sıkıntılarını dile getirerek Kılıçdaroğlu’nun bu konudaki açıklamalarını ve sözlerini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu, söz verdiklerini ve bu sorunları çözeceklerini ifade ederek, “Halk kararını verecek, biz de kötü yola dur diyeceğiz. Yani siyasi partiler, örneğin cumhurbaşkanımla ya da milletin ittifakı olarak biz, Bu konuda kararlıyız ama sonuçta milletin görevi vereceğine söz verecek, biz de yapacağız, sağlıklı bir şekilde yapacağız.” dedi.

Kılıçdaroğlu, devletin şeffaf olması gerektiğini vurguladı:

“Kazanırsan güçlü bir ülke olursun. Bir insan milyonlar kazanır ve kaybederse ülke gücünü kaybeder. Herkes güçlü olmalı, herkes kazanmalı, herkes geceleri huzur içinde evine dönmeli. Huzur içinde, Huzur içinde olmak için mutlu olmalısın. Buna ihtiyacımız var.” Çok güzel bir ülkemiz var, barış içinde yaşamak istiyoruz. Başka bir deyişle, B partisi, B partisi veya C partisi olabilir. İnsanların farklı görüşleri olabilir ama hepimiz ülkede barış içinde yaşamak istiyoruz. Bunu temin edeceğiz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın