medyauzmani.com
Kedilerin çoğunu personel besliyor – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Kedilerin çoğunu personel besliyor – Anayurt Gazetesi

Türkiye’de evcil hayvan sahibi olma oranı son yıllarda hızla artarken, evcil hayvanlara yönelik bütçeler ve tüketici tercihleri ​​merak uyandıran bir soru haline geldi. Bu kapsamda Avansaş, Türkiye genelinde 4.500’e yakın müşterisi ile yaptığı araştırma ile çalışanlarının evcil hayvan tercihlerini ve alışveriş detaylarını paylaştı.

Araştırmaya göre, küçük işletmelerde çalışanların yüzde 24’ü kedi sahibi olduğunu, yüzde 8’inin köpek sahibi olduğunu ve yüzde 5’inin kedi ve köpeği olduğunu bildiriyor. Öte yandan orta ölçekli işletmelerde çalışanların yüzde 18’i kedi sahibi olduğunu, yüzde 8’i köpeklerle ve 4’ü hem kedi hem de köpekle yaşadığını paylaştı. Çalışanların yüzde 25’inin kedisi, yüzde 13’ünün köpeği olduğu belirtiliyor.

Gıdaların sağlıklı içeriği fiyatla karşılaştırıldığında önemlidir

Araştırmaya göre, küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışanlar, gıda alışverişlerinde ortalama yüzde 36 oranında e-ticaret kanallarını tercih ettiklerini paylaştı. İkinci favori kanal olan Pet Store Near Home ise yüzde 19 ile ilk sırada yer aldı.

Kedi ve köpek maması alışverişinde en önemli kriterler sağlıklı içerik, gerekli besin değerlerinin sağlanması ve yaşa uygun olması olarak cevaplanırken, bu faktörlerin fiyattan önce geldiği kaydedildi.

Evcil hayvan gıda harcamaları da çalışma detaylarına dahil edildi. Kedi alışverişi 200 TL’den az iken köpekler için 200 TL ile 300 TL arasında olduğu belirtiliyor.

“Kedinizin mamasında ne tür protein kaynaklarını tercih ettiğinizi öğrenebilir miyiz?” Personelin çoğu tavuk ve somon sorusunu yanıtladı. Kuzu, köpeğin en sevdiği yiyecekti, ardından dana eti, tavuk ve dana etinden yapılan yiyecekler geldi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın