medyauzmani.com
Kaspersky, 22. International Secur’IT Cup’ın beşinci edisyonunu başlattı – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Kaspersky, 22. International Secur’IT Cup’ın beşinci edisyonunu başlattı – Anayurt Gazetesi

Kaspersky, 22. International Secur’IT Cup için güvenliği artırarak teknoloji dünyasını değiştirmeye çalışan motivasyonu yüksek genç öğrencileri ve araştırmacıları davet ettiğini duyurdu.

Kaspersky’den yapılan açıklamaya göre, “Dijital teknolojinin insanların yaşamlarındaki yaygınlığının artmasıyla birlikte, gizlilik ve veriyi riske atmadan ihtiyaçları nasıl karşılayabilirler?” sorusu gündemde kalmaya devam ediyor.

Teknolojinin hızla gelişmesi, siber güvenlik sektörünün güvenlik sorunlarıyla başa çıkmak için etkin çözümler sunarak bu duruma ayak uydurmasını zorunlu kılıyor.

Bu amaçla Kaspersky, Beşinci 22. Uluslararası Secur’IT Cup’ın başladığını duyurdu. Genç yetenekleri desteklemeyi, siber güvenlik dünyasında inovasyon yapmalarını sağlamayı ve harika fikirleri çevrelerindeki sorunları çözmeye yardımcı olabilecek gerçek çözümlere dönüştürmeyi amaçlıyor.

Bu yıl yarışma, yeni çözümlere odaklanan 3 ana alan sunuyor, bu alanlar; “Cep telefonu güvenliği”, “yönlendirici güvenliği”, “satranç sahtekarlığını önleme” olarak ilan edildi.

Verilen bilgilere göre Kaspersky, oyunu dijital dünyada daha popüler hale getirmek ve çevrimiçi turnuvaların yaygınlaştırılması amacıyla satrancın gelişimini sürekli olarak destekliyor. Bu yıl şirket ayrıca “Aile Bakımı” adlı özel bir kategori sunuyor. Çeşitli güvenlik konularını kapsayan özel bölümleri içeren bu kategori şu şekilde detaylandırılmıştır: “Yaşlı Bakımı Bölümü, Evcil Hayvan Bakımı Bölümü, Aile Finansmanı Bölümü.”

– “Ekibimiz şimdiden 6 binden fazla katılımcıyı bir araya getiren projeden gurur duyuyor”

Kaspersky Academy Akademik İşler Grubu Direktörü Evgenia Roskikh yaptığı açıklamada şu yorumu yaptı:

“Bu yıl kesinlikle olgunluğa ulaştığını söyleyebileceğimiz Secur’IT Cup’ın beşinci yıldönümü. Ekibimiz şimdiden 6000’den fazla katılımcıyı bir araya getiren bir projeden gurur duyuyor. Geçen yıl başlattığımız önemli bir yenilik. ve 2022 yılına kadar devam ederek sosyal sorumluluk kategorilerini kapsamımıza aldık.

Sadece siber güvenlik alanındaki teknolojik sorunlara çözüm aramanın değil, aynı zamanda siber güvenlik çözümlerinin savunmasız insanların hayatlarını nasıl etkilediğine dair farkındalığın artmasına katkıda bulunmanın gerçekten önemli olduğuna inanıyoruz. Bu ivmenin gelecekte de devam etmesini diliyoruz. Tüm katılımcılarımızın yarışmamıza katılırken yaratıcılıklarını, yaratıcı düşünmelerini ve deneyimlerini en iyi şekilde kullanmalarını diliyorum.”

Online kayıt işlemi 7 Kasım 2022 tarihinde sona erecektir.

Yarışma için çevrimiçi kayıt süreci 7 Kasım 2022’de sona erecek. Bundan sonra, katılımcıların ayrıntılı bir proje açıklaması, araştırma özeti ve proje prototipi sunmak için 20 Kasım 2022’ye kadar iki haftası olacak.

Sektör uzmanlarından oluşan uzman bir jüri ve Kaspersky ekibi tüm projeleri değerlendirecek ve finalistler için bir kısa liste seçecek.

Katılımcılar yarışmaya bireysel veya takımlar halinde katılabilirler. Ayrıca Kaspersky Academy, öğrencilerin küresel rekabete kolayca katılmalarına yardımcı olmak için Asya-Pasifik bölgesi, Rusya, BDT ve META bölgesinde bir dizi yerel etkinlik düzenleyecek. Bu etkinliklerin tarihleri ​​daha sonra duyurulacaktır.

Final etkinliği 14 Aralık 2022’de çevrimiçi olarak gerçekleşecek ve kazanan için 10.000 $ ödül verilecek. İkincisi, seçtikleri mesleki derecenin kapsamına sahip olacaktır. Üçte birine, küresel MOOC platformlarından birinde seçtikleri profesyonel bir kursa katılma fırsatı verilecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın