medyauzmani.com
Kartpostallarla Kankırı’yı ​​Anlatmak – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Kartpostallarla Kankırı’yı ​​Anlatmak – Anayurt Gazitsi

Kankırı’da geleneksel hediyelik eşyalar yapan Ali Bülent Direli, tarihi ve turistik yerlerin bulunduğu kartpostallarla şehrin tanıtımına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Tarihi Buğday Pazarı Okulu’nda Kankırı’dan gelen kaya tuzu lambaları, kolyeler ve takılardan oluşan bir plaket hazırlayarak ziyaretçilere hediye eden Dereli, şehri tanıtmak için farklı bir hediyelik eşya yapmaya karar verdi.

Şankiri’nin tarihi ve turistik yerleriyle ilgili ziyaretçilerin anılarını canlandıracak, merak uyandıracak çalışmalar yapan Dereli, suluboya kartpostallar yapmaya başladı.

Şehrin tarihi ve turistik yerlerini suluboya çalışmalarıyla kartpostal haline getiren Dereli, bu sayede okula gelen ziyaretçilerin anılarını canlandırıyor ve kartpostalların gönderileceği yerlerde Jankırı’nın tanıtımına katkıda bulunuyor.

Al-Durayli, son 6 yıldır okulda kaya tuzundan hediyelik eşyalar yaptığını söyledi.

Şehre gelen misafirlere farklı bir hatıra yapmak istediğini söyleyen Dereli, “Ben çocukken Ankara, İstanbul’daki akrabalarımızdan Ramazan, Kurban ve Yılbaşında gelebilecek kartpostallar görürdük. .Kocalarımızdan ve arkadaşlarımızdan kartpostalları özenle saklardık.Dijital çağda kartpostal gönderme ve alma imkanı zayıfladı ama ben hem Çankırı’nın tarihi yerlerini tanıtmak hem de benim gibi hafızası olan insanlara yardımcı olmak için yaptım. Kartpostal gönderip alırken, bu kartpostal sayesinde misafirlere Çankırı’da ne kadar tarihi yer olduğunu da göstermeye çalışıyorum” dedi. İfadeler kullanın.

Çankırı’nın tarihi ve doğal güzelliğini kartpostallara yansıtmaya çalıştığını söyleyen Dereli, “Özellikle Selçuklu eserlerimiz, tarihi Taş Mesket, Osmanlı eserleri, Ulu Camii, Kankırı sokakları, saat kulemiz, saat kulemiz. İnandık vazomuz, tuz mağaramız. , Çankırı’nın tüm doğal güzelliklerini, “Bunu boyamaya çalışıyorum. Gelen misafirler de onu hayranlıkla karşılıyor.”

Çalışmalarında genellikle sulu boya kullandığını vurgulayan Dereli, boya kalemlerini de resimlere derinlik kazandırmak için kullandığını söyledi.

Al-Durayli, okula gelen misafirlerin kartpostalları görünce heyecanlandığını söyledi:

“35-40 yaş üstü hayret ediyor. Eski hikayelerimizi hatırlıyoruz. Bunlar Türkiye’nin, Avrupa’nın ve dünyanın çoğuna gidecek. Ancak Çankırı’nın tanıtımına küçük de olsa katkıda bulunuyoruz. Böyle şeylerin yaygınlaşması, Kankırı “Ziyaretçilerin gelmesi en büyük dileğim.” (AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın