medyauzmani.com
Kanbe Milletvekili, Bakan Yardımcısı Kıran ile “Kamu Diplomasisi ve Türk Dış Politikası”nı anlattı – Dost Haber

Kanbe Milletvekili, Bakan Yardımcısı Kıran ile “Kamu Diplomasisi ve Türk Dış Politikası”nı anlattı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Milletvekili Mustafa Kanbe’nin davetlisi olarak Balıkesir’de gençlerle bir araya geldi. Balıkesir Valisi Hasan Sheldak’ı ziyaret eden Bakan Yardımcısı Kıran, AKP Balıkesir Bölge Başkanı Akram Bacharan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz, Balıkesir ile özel bir ilişkisi olduğunu ve Balıkesir’i çok sevdiğini söyledi.

Kıran, daha sonra Balıkesir İl Gençlik Meclisi Başkanlığı tarafından Ertuğrul Salonu’ndaki Kongre Meydanı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye’nin Merkezi Devleti” konulu “Kamu Diplomasisi ve Türk Dış Politikası” konulu konferansa katılarak bir konuşma yaptı. AKP’li Balıkesir milletvekili ile röportaj. Mustafa Canbi.

“Merkezi Devlet Türkiyesi” başlıklı programda Balıkesirli gençler ve vatandaşlarla buluşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, salona hakim olan coşkudan çok memnun kaldı.

Programın açılış konuşmasını Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Dr. Mustafa Kanbe gençlere kamu diplomasisi konulu bir konuşma yaptı. Doktora tezinde kamu diplomasisi üzerine çalıştığını kaydeden Canby, “Bir devletin yaşamını sürdüren belki de en önemli unsur iletişimdir ama onu yürüten kamu diplomasisi faaliyetleridir. Kamu diplomasisi faaliyetleri olan bir devlet. Uluslar arası ve ulusal kamuoyu oluşturmayı amaçlar.Ulusal amaç,çıkar ve amaçlarına ulaşmak için doğru bilgiyi yayarak bilgilendirmeyi ve etkilemeyi amaçlar.Kamu diplomasisinin başarısı, bu ülke küresel ölçekte bir siyasi güç ve cazibe merkezi.” Onun ifadelerini kullanın.

Canby, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizin her alanda olduğu gibi kamu diplomasisi ve dış politika alanlarında da ilerleme kaydettiğini vurgulayarak, “Tüm toplumun sesi olan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. dünyada ezilenler ve ‘Dünya beşten büyüktür’ vizyonunu ortaya koyanlardır.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran konuşmasında Türk dış politikasından bahsetti.

Türkiye’nin sahadaki ve masadaki güçlü varlığıyla Türkiye’yi küresel bir güç olarak nitelendirmesinin en önemli sebebini anlatan Kıran, Türkiye’nin gerçekleştirdiği operasyonlarla Suriye’den gelen tehditleri sınırların dışında uyguladığını söyledi.

Bakan Yardımcısı Kıran, Türkiye’nin sadece Suriye’de değil, Irak, Libya ve Doğu Akdeniz’de de adımlar attığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Dünyanın merkezi olarak tanımlanan bir coğrafyada yaşıyoruz, Doğu Akdeniz bu coğrafyanın merkezinde dünya teorisyenleri tarafından dünyanın kalbi olarak nitelendiriliyor. Doğu Akdeniz’i kim kontrol ederse, o da o olacaktır” demek yanlış olmaz. Türkiye’yi bir dünya gücü olarak tanımlamanın en önemli nedeni sahada ve masada güçlü varlığıdır.Doğu’da dengeleri değiştiren Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmuştur. Sahadaki ve masadaki güçlü varlığımızla Akdeniz. Libya ve Suriye’de de aynı şey geçerli. Bu Rusya ve Ukrayna savaşı için de geçerli.”

Kıran, Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının hemen ardından savaşı durdurmak için en samimi çabayı gösteren ülkenin Türkiye olduğunu, en güçlü liderliği gösteren liderin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı:

“Şu anda tüm dünya bu savaşı durdurmak için tüm umutlarını Türkiye’ye yöneltti. Türkiye bu savaşı çözerse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu savaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da durduracağına dair bir inançları var. aynı zamanda gösterdiğimiz güçlü, dürüst, ilkeli ve dengeli dış politika Sahada ve masada Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyanın merkezi olduğu ve Türkiye’nin üzerinde olduğu iddiasına inanan bir hikayenin aktörü artık. ve bu iddianın sadece bir ülkenin iddiası olmadığını, tüm insanlığın ihtiyaç duyduğu daha adil bir dünya hedefine ulaşmanın en doğru formülü olduğunu şimdi bir dünya gücü olarak da söylemiyoruz. , son zamanlarda birçok ülkenin liderlerinden duyduk.”

Programa Balıkesir Valisi Hasan Sheldak, AK Parti milletvekilleri Balıkesir Bilgin Uygur, Bakiz Mutlu Aydemir, Adil Çelik, Yavuz Subaşı ve İsmail Ok, Balıkesir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz ve AKP Balıkesir İl Başkanı Akram Başaran da katıldı.

Milletvekili Canbey, Bakan Yadavsı açıkladı

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın