medyauzmani.com
Kahraman Yasmine Adar Yiğit Al-Burhaniya’da ağırlandı – Dost Haber

Kahraman Yasmine Adar Yiğit Al-Burhaniya’da ağırlandı

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda Balıkesirli milli güreşçimiz Yasmin Adar Yiğit altın madalya kazanarak kariyerinde ikinci dünya şampiyonu oldu.
Kahraman olduktan sonra memleketine dönen Adar Yiğit, Burhaniya Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in ayağının tozunu alarak misafir oldu.
Teknik direktör ve teknik ekibi Yiğit ile birlikte ağırlayan Başkan Devesseler, milli şampiyonu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Yasmine’nin üstün başarısından dolayı Cumhuriyet Altın Madalyası’nı takdim etmesinin ardından yöresel Burhaniya ürünlerinden oluşan bir sepet ve plaket takdim eden Deveciler, “Ülkemizin gururu, bir numaralı sporcusu ve dünya şampiyonu meslektaşımız Balıkesir’i ağırlamaktan büyük gurur duyduk. . Burhaniye’nin yerlisi.”
Daha sonra Belediye Başkanı Ali Kemal Deviseler, Yasmine Adar Yiğit ve ekibi adına Belediye Blue Port Otel’de bir akşam yemeği düzenledi. Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban ve Belediye Kültür Müdürü Rukiye Güven’in de katıldığı yemeğin ardından Burhaniye Kapalı Spor Salonu’nda gençlerle buluşan Yasemin Adar Yiğit, olimpiyat maceralarını bir söyleşide paylaştı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın