medyauzmani.com
İyi Parti Kent Meclisi Üyesi Kerbach Adalet ve Kalkınma Partisi Üyesi … – Dost Haber

İyi Parti Kent Meclisi Üyesi Kerbach Adalet ve Kalkınma Partisi Üyesi …

Balıkesir’de bir milletvekilinin düşürülmesi konusu bir süredir gündemdeydi. Susurluk ve Bandırma’da Balıkesir Kent Konseyi üyelik hesabını değiştirmeye çalıştıkları görülen CHP ve İYİ belediyeleri, AKP ve Özerk Meclis üyelerini meclislerinde aldıkları kararlara “devamsızlık” diyerek görevden aldı. . . Balıkesir Bölge İdare Mahkemesi’ne yapılan itirazlar ve yürütmenin durdurulması talepleri sonuç verdi. Belediye meclisleri tarafından üyelikleri azaltılan meclis üyeleri hakkında yargının verdiği “uygulamayı durdurma” kararlarına milletin ittifak etmesi, meclis kararları iptal edildi. 2019 yerel seçimlerinde 93 kişi olan Balıkesir Kent Konseyi, 46 Halk İttifakı (Ak Parti 45 + MHP 1) ve 47 Millet İttifakı’ndan (CHP + İYİ PARTI + DP) oluşuyor. Basri Irsan Kerbach’ın AKP’ye geçmesi sonucunda Halk İttifakı 3 yıl sonra mecliste çoğunluğu elde etti. Buna göre, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin hesabı, Halk İttifakı 47 ve Millet İttifakı 46 olacak şekilde yeniden yapılandırıldı.

Bisri Irsan Qurbash, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin amblemini taşıyordu…

2019 yerel seçimlerinde İyi Parti’den Bandırma Belediye Meclisi ve Başkent Belediye Meclisi üyeliğine seçilen Bosri İrsan Kerpaç, İl Başkanı Akram Başaran ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz’ın katıldığı törenle Ak İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. . Bandırma ilçe başkanı Mehmet Doğan üye oldu


DOĞAN: “AKP ailesi büyümeye devam ediyor.”

Törende konuşan Ak Parti Bandırma ilçe başkanı Mehmet Doğan, Ak Parti ailesinin her geçen gün büyümeye devam ettiğini söyledi. Doğan, “Bugün Büyükşehir Belediyesi İyi Parti’den istifa eden bağımsız belediye meclis üyemiz Basri Erkan Kerbach ailemize katıldı. Ailemiz her geçen gün güçleniyor. Kendisine buradan teşekkür eder hoşgeldiniz diyorum. ailemize.”


Kerbach: “Balıkesir’e hizmet etmeyi düşünenlerin yanında olmak istedim”

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Basri Irsan Kerbach, “Üç yıldır Büyükşehir Belediye Meclisi ve Bandırma Belediye Meclisi’nde görev yapıyorum. Belediye Meclisi’nin etik olmayan kararı sonucunda Bandırma’da hizmetin ve adaletin engellenmesi hukuksal işlemlerin sonucuydu ve gördük ki asıl amaç Hizmet’i engellemek, halkımıza hizmet değil, yargımız kararını verdi ve doğru olanı, asıl olan, yani kim hak ediyor? , kazanırken Başkanımız Yusel Yılmaz parti ve il ayrımı yapmadan “hizmet” üretmeye çalıştı, diğer parti muhalefet hizmete engel olmaya çalıştı.İki parti kuruldu Mecliste.En iyi tarafı paketledim. Biz ilçelerimizde ve şehrimizde insanları seçtik ama bunun yerine Meclis’i suni gündem konularına, kavgalara, tartışmalara sokarak meclisi kapatma ve hizmetleri yasaklama politikasının bir parçası olmak istemiyorum.Ben, hizmetleri yasaklayanlar. Balıkesir’e ve Bandırma’ya burada hizmet etmek için birleşip hizmet etmek istiyorum, bundan sonra da şehrimize hep birlikte hizmet etmeyi umuyoruz ve bu hizmetin bir parçası olacağız” dedi.


Baaran: “Demokrasi savunucularının oyunu paramparça oldu”

Balıkesir İl Başkanı Ekrem Bacharan, yargının halkın tercihlerini görmezden gelen demokrasi oyununa dur dediğini belirterek, varsayımsal gündemlerle gerçekleştirme peşinde koşanların ve Balıkesir’de demokrasiyi engellemeye çalışanların bunu başaramayacağını söyledi. hedefleri. Bölge Başkanı Akram Başaran yaptığı açıklamada, “Bugün sanal etkinliklerle siyasi gündemi ve şehrimizi işgal etmeye çalışanlara çok güzel bir cevap veriyoruz” dedi. CHP ve İYİ Parti belediyelerinin demokratik olmayan kararları sonucunda beklediğimiz cevaplar kanundan geldi. Adalet galip geldi, demokrasi oldu. Devrilen meclis üyelerimizin yürütmesinin durdurulması kararları neticesinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nin hesabı bugün de güçlenmeye devam ediyor.


Başaran: “AKP Öyle Pazar Kirli Değil”

Şu andan itibaren meclisimiz şehrimize nasıl hizmet edeceğimiz konusunda daha güçlü kararlar alacak. Bu güne kadar hala kararlar veriyordu. Hiçbir hizmet kesintiye uğramadı. Ama dediğim gibi farazi gündemler sorunu tüm Türkiye’nin gündemine alınmaya çalışıldı. Biz yasakladık. Yasa bunu engelledi. Hak ettiği yeri buldu. Bu operasyondan sonra Basri kardeşimiz Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılmaya karar verdi. Hoş karşılıyoruz. Partideki prensibimiz. Pazar gününe kadar değil, mezara kadar AK’li olmak. Bundan böyle elimizden gelirse Allah ömür verdiği müddetçe, sağlığımız el verdiği müddetçe hepimiz bu uğurda çalışacağız. Onlar Kent Konseyi üyesi olarak üzerlerine düşeni yapacaklar, biz de siyasetin gereğini yapacağız. Balıkesir hak ettiği yerlere daha güzel ve yüce yerlerde ulaşsın inşallah. Kardeşimiz Basri’ye tekrar hoş geldiniz. en iyi dileklerimle. “Tebrikler” dedi.


Yılmaz: “AKP her geçen gün güçleniyor”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 3 yıldır Balıkesir’e en iyi hizmeti vermek ve Balıkesir’i marka bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını belirterek, “Bugün Büyükşehir Belediyesi’nin katılımıyla çok güzel bir gelişmeye tanık oluyoruz. Meclis Üyesi Bosri Ersan da aramızda.AKP Bizimki her geçen gün güçleniyor, Balıkesir güçleniyor.Çünkü 2019 milletvekili hesaplarına göre bu güne kadar zahmetli bir süreçle karşılaşmadan geldik. Ancak Ocak ayından itibaren Milletvekillerinin düşürülmesi kararı hem Susurluk hem de Bandırma Balıkesir Gündeminde Ucuz bir politikanın sonucunu meşgul ediyor.

Yılmaz: “Baliksirimize daha iyi hizmet edeceğiz”

Ama bu süreç, yargının infazı durdurma kararıyla şehrimize zarar vermeden sona erdi. Basri kardeşimiz bu süreçte tarafları ve yapılan çalışmaları açıkça gördüğünü ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılmak istediğini açıkladı. Böylece parlamenter aritmetik yeniden güçlendi. Uygulama kararlarının askıya alınması, şuranın olduğu gibi devam edeceğini ve Dostumuzun katılımıyla Halk İttifakı olarak Meclis’te sorunsuz bir şekilde Balıkesir’e daha iyi hizmet etme imkanına kavuşacağımızı göstermektedir. Balıkesir, iyi hizmet alabilmek için gücünü artırarak yoluna devam ediyor.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın