medyauzmani.com
“İsviçre’nin sistematik bir ırkçılık sorunu var” – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

“İsviçre’nin sistematik bir ırkçılık sorunu var” – Anayurt Gazitsi

BM insan hakları uzmanları, İsviçre’de Afrika kökenli insanlara yönelik ırkçı muamelenin sistematik olarak devam ettiğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’nin 51. oturumunda, Afrika Kökenli İnsanlar Uzmanları Araştırma Grubu’nun raporu sunuldu.

Raporda, Afrika kökenlilerin insan hakları durumunun endişe verici olmaya devam ettiği belirtilirken, İnsan Hakları Konseyi’ne ev sahipliği yapan İsviçre’de Afrika kökenlilere yönelik ayrımcılığın sona erdirilmesi için yeterli adımların atılamadığı kaydedildi. .

Raporda, parklardaki çocuk oyunlarındaki ırkçı yoğunluktan güvenlik güçlerinin şiddetine kadar İsviçre’deki sistemik ve yapısal ırkçılık sorununun çözülemeyeceği belirtildi.

Son yıllarda İsviçre’nin Zürih ve Vaud kentlerinde Afrika kökenli bazı vatandaşların polisin sert müdahalesi sonucu hayatını kaybetmesi ve bazılarının gözaltındayken kötü muameleye maruz kalması örnek olarak raporda yer aldı.

Siyah adamdan kim korkar? Çocuklar bazı parklarda oynuyor. Raporda ayrıca oyunun Afrika kökenli çocuklara karşı ayrımcı bir etkisi olduğu belirtildi.

Bugünkü oturumda rapor hakkında konuşan İsviçre’nin Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Jörg Lauber, ülkedeki ırkçılığa ilişkin rapordaki bulgulara katılarak, “Bu tür sorunlara acilen çözüm bulunmalı” dedi. dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın