medyauzmani.com
İlk evim, ilk işyeri projem için vakıftan açıklama – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

İlk evim, ilk işyeri projem için vakıftan açıklama – Anayurt Gazitsi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Korum, ilk evim, ilk işyerim projeye gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Toplamda iki milyona yakın genç başvuruda bulundu” dedi. dedi.

Konya’nın Ereğli ilçesine bağlı Millet Kıraathanesi’nde gençlerle bir araya gelen Vakıf, tüm çabalarının ve mücadelelerinin gençlere daha iyi bir gelecek sunmak için olduğunu vurguladı.

Vakıf, “81 ilimizi ve yurdumuzu güzelleştirmeye çalışıyoruz. Bu topraklar Selçuklu’dan Osmanlı’ya kadar cumhuriyetimizin kurulduğu topraklardır ve kadim topraklardaki bu yer aynı zamanda bir handır. Selçuklular.Ayrıca özümüz ve geleceğe kültürümüz.” dedi.

Vakıf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 20 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerde gençlerin yol arkadaşı olduklarını ifade ederek onların seslerine kulak vermeye devam edeceğini vurguladı.

Türkiye’de 455 milli parkın inşaatının devam ettiğini anlatan yetkili, 137 milli parkın tamamlandığını belirterek, Konya Milli Parkı’nın bu ay açılacağını bildirdi.

– “Toplamda 2 milyona yakın genç başvurdu”

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine başladıklarını hatırlatan Vakıf, İlk Yuvam projesi İlk İşyerim ile ilgili şunları söyledi:

“İlk defa gençlerimize bu projeden yüzde 20 hisse teklif ettik. 18-30 yaş arası gençlerimiz bu projeye başvurabilecek. Hayata güvenle başlamak ve sizlerin önünü açmak için projemize başladık. işyeri daha sağlam ve güvenli.Türkiye’de 10.000 işyeri ve 250 bin sosyal konut projesi sunuyoruz.Bu projeden size %20 pay ayırdık.Ev sahibi olmayan gençlerimiz,yeni evli kardeşlerimiz bu projeden faydalanabilir.I inşallah şartlar sağlandığı takdirde piyango çekerek bu projeyi hayata geçirirler.Gençlerimiz iltimas gösterdi Toplamda 2 milyona yakın genç öne çıktı Cumhurbaşkanımız gençlerimizin sesine kulak verdi ve “arsa sayısını artırdı” dedi. bir milyon konut üzerine inşa edilmiştir. Bu anlamda kayıt olduğunuz veya ikamet ettiğiniz yerlerde bu projelere başvurabilirsiniz.”

Gençlerin taleplerini dinleyen Vakıf, bazı öğrencilerin barınma ve ulaşımla ilgili sorunlarının çözülmesi için ilgililere talimat verdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın