medyauzmani.com
Hastayı taciz eden sağlık çalışanına soruşturma – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Hastayı taciz eden sağlık çalışanına soruşturma – Anayurt Gazitsi

Anadolu Savcılığı, İstanbul’da özel bir hastanede çalışan bir sağlık çalışanının yaşlı bir hastayı taciz ettiği videosuyla ilgili soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Savcılığından yapılan yazılı açıklamada, video klipte İçerenköy Bayındır Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yatan yaşlı bir hastanın hastane personeli tarafından yüzüne para konularak korkutulduğu ve hastaya aşağılayıcı davranışlarda bulunduğu bildirildi. .

Açıklamada, “Söz konusu eylemlerin sorumlularının süratle tespit edilmesi ve haklarında yasal işlem başlatılması için soruşturma başlatılmıştır” denildi. İfadeler kullanılır.

Bayındır Sağlık Grubu Açıklaması

Bayındır Sağlık Grubu tarafından yapılan açıklamada, bugün sosyal medyada yayınlanan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek görüntülerden ve bu talihsiz olaydan dolayı çok üzgün olduğunu ifade etti.

Açıklamada, 31 Ocak’ta İstanbul İsrenköy Hastanesi’nin eski bir çalışanı tarafından çekildiği söylenen çok sayıda görüntü ve ses kaydı olduğunu söyleyen bir kişi tarafından hastane yönetimine sözlü tebligat yapıldığı kaydedildi. .

Söz konusu tebligata istinaden tebligat yapılan şahıslar ile sanıkların derhal ve aynı zamanda soruşturmanın bütünlüğü açısından görevlerinden uzaklaştırıldıkları ifade edilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Tıp Etik Kurulumuz ve Disiplin Kurullarımız tarafından gerekli incelemeler kapsamlı ve çok yönlü olarak hastaneden çıkarıldı ve gerekli incelemeler yapıldı. Tüm kayıtlar video ve ses kayıtları ile hastanemize bildiren ve iddiaları ile ilgili şikayette bulunan kişiye aittir. soruşturma ve ilgili personel hakkında suç duyurusunda bulunulmasında değerlendirilmek üzere başka kayıtlara sahip olmak.” “Soruşturma tamamlandıktan sonra disiplin kurulumuzun 24.02.2022 tarihli kararı ile ilgililerin iş akdi feshedilmiş, cezai Yetkili Cumhuriyet Savcılığı ile birlikte suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Açıklamada, “Bayındır Sağlık Grubu olarak bu çok üzücü olayla ilgili yasal sürecin en yakın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.” ifadesi kullanılmıştır.

Sosyal medyada İstanbul’da özel bir hastanede çalışan bir sağlık çalışanının yaşlılara hakaret ederken hasta bir kadınla konuşamayan ve yüzüne para fırlatan fotoğrafları tepkilere neden oldu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın