medyauzmani.com
EXPO’da renkli bir hafta sonu – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

EXPO’da renkli bir hafta sonu – Anayurt Gazetesi

Tiyatrolardan konserlere, gastronomi akademisi atölyelerinden tiyatro gösterilerine kadar pek çok alanda kültür, eğitim ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan EXPO semtleri, bu hafta sonu hareketli anlara ev sahipliği yaptı.

Ahmet Erdem Kayalı’nın tek kişilik performansıyla Antakya Expo bölgesinde sergilenen “Sonunda” adlı oyun, izleyenlerden tam not aldı.

Hayatta her şeyi başarmış bir kişinin kimlik bunalımı, aşağılık duygusu, toplumun yaşadığı yozlaşmanın birey üzerindeki etkilerini ve başarıya ulaşma çabalarını anlatan oyun büyük beğeniyle izleniyor. Bu hafta sonu fuar alanındaki çocuklar da unutulmadı. Minikler, “Kırmızı Başlıklı Kız ve İnek” adlı müzikli, danslı ve tiyatrolu oyunla doyasıya eğlendi. Arkadaşlığın önemini ve güzelliğini eğlenceli bir şekilde anlatan oyuna katılan küçük çocuklar, doyasıya eğlendi.

Hatay Aşçılık Akademisi’nde bu hafta sonu “Fransız Mutfağı” atölyesi yapıldı. Aşçılık Akademisi Danışmanı d. Dünyanın en ünlü mutfaklarından biri olan Fransız mutfağının en özel tatlarının hazırlanıp sunulması hakkında Esat Özata ile detaylı bilgiler paylaşıldı.

Çalışma sonunda katılımcılara katılım sertifikaları Dr. İşat Özata verdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın