medyauzmani.com
Engelsiz “Hum” festivaline özel seçki – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Engelsiz “Hum” festivaline özel seçki – Anayurt Gazetesi

Puruli Kültür Sanat tarafından organize edilen Erişilebilir Film Festivali, 14-16 Ekim tarihleri ​​arasında Eskişehir’de fiziki gösterimlerle başlayacak ve 17-23 Ekim tarihleri ​​arasında Ankara’da ve Türkiye’de online sinemaseverlerle buluşacak. Bu yıl izleyici için programına dahil ettiği seçki… Zor yaşam koşullarında hayatlarını cesurca şekillendiren insanları anlatan “Onlar” seçkisi, bu insanların ilham veren hikayelerini sinemaseverlerle buluşturacak.

Ali Asgari Yarına Kadar (Yarına Kadar) Herkes İçin Film Festivali seçkisinde; Andreas Driessen’in Rabia Kornaz vs. George W. Bush (Spring of Kornaz vs. George Bush) ve Julie Bezerra Madsen’in İzlenecek Her Şey Var adlı filmi olmak üzere 3 filmi olacak.

Sosyal sorulara yolculuk

72. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde gösterilen Yarına Kadar, Tahran’da bir matbaada okuyan ve çalışan Frishta’nın, bir gece ortaya çıkan anne ve babası tarafından hayatı karmaşıklaştırılan Frishta’nın hayatını konu alıyor. Ailesinin haberi olmayan çocuğunu saklamak isteyen arkadaşı Atifeh Frishta’ya yardım ederken; Ali Asgari’nin ikinci uzun metrajlı filmi olan film, toplumda eşit haklara sahip olmayan insanları, yanlarında olanlarla olmayanları ayırt ettikleri bir yolculuğa çıkarıyor.

Dürüst bir yaşam mücadelesi, yüksek bir yargı gücü için

Alman-Fransız ortak yapımı “Spring of Kornaz vs. George W. Bush”, prömiyerini yaptığı 72. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Yönetmen Andreas Driessen’in Altın Ayı’ya aday gösterildiği film, Bremen’de sade bir hayat süren Rabih Kornaz’ın oğlu Murat’ın Guantanamo’ya gitmesinin ardından hayatını anlatıyor. Rabih Kurnaz, oğlunu kurtarmak için büyük bir mücadeleye girişirken, olaylar uluslararası siyasete ve Washington’daki yargıya da sıçrar.

Anne oğul hayata ortak olma çabaları

Silas’ın genetik bir hastalık nedeniyle görüşünü kaybetmesi hakkında, Christina’nın mücadele eden anneliği etrafında “Görmeyi Beklemek” oluşur. Aynı hastalığa yakalanan Christina, çocuğunun duygularını çok iyi anlıyor; Başkaları tarafından belirlenen sınırlamaların üstesinden gelmek için mücadele etmek. Yönetmen Julie Bezerra Madsen, küçük bir çocuk ve annesi aracılığıyla, artan engellere rağmen mevcut yaşamın nasıl sürdürülebileceğini anlatıyor.

Festivaldeki tüm filmler bu yıl mevcut ve ücretsiz

Engelsiz Filmler Festivali, 14-16 Ekim tarihleri ​​arasında Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde fiziki gösterimleriyle, 17-23 Ekim tarihleri ​​arasında Ankara’da Magical Fener Kızılay Sineması’nda ve eff2022.muvi.com adresinden online olarak gerçekleştirilecek. Festival filmleri, internet sitesinde ilan edilen gün ve saatlerde salonda ve elektronik platformda ücretsiz olarak izlenebilmektedir. Erişilebilir Filmler Festivali’ndeki film gösterimlerinin yanı sıra, festivalin YouTube kanalında programın film ekipleriyle söyleşiler de yer alacak. Festival her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm gösterilerini sinemaseverlerin beğenisine ücretsiz olarak sunacak.

Sinemaya eşit erişimi destekleyen tüm destekçilere teşekkür ederiz.

Puruli Kültür Sanat tarafından düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nin destekçileri arasında ABD Büyükelçiliği, Avrupa Birliği Türkiye Misyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yer alıyor.

Festivalin medya sponsorları arasında Birgün gazetesi, Cumhuriyet gazetesi, Tiyazi dergisi, Art Dog İstanbul, Kafa dergisi, ab-ilan.com, artfulliving.com.tr, Beyazperde.com, bianet.org, bidolusinema.com, Gazeteduvar yer alıyor. com.tr ve filmarasidergisi.com, lavarla.com, sadibey.com, sanatatak.com, sanatokur.com, sinemalar.com, t24.com.tr. Erişilebilir Filmler Festivali, programında yer alan tüm filmleri detaylı sesli betimlemeler ve altyazılarla birleştirerek yan etkinliklerini erişilebilir bir şekilde organize ediyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın