medyauzmani.com
Eczacılar Günü’nde buluşmaya davet – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Eczacılar Günü’nde buluşmaya davet – Anayurt Gazetesi

Türk Eczacıları Sendikası (TEB) 25 Eylül Dünya Eczacılar Günü mesajında, eczacıların çok zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, Dünya Eczacılar Günü’nü bir bayram havasında değil, tatlı ve buruk bir şekilde kutladıklarını belirterek, Eczacıların görmezden gelinmesine karşı. 16 Ekim’de eczacılık mesleğini değersizleştirdi ve Ankara’da “Büyük Eczacılar Buluşması” yapacaklarını duyurdu.

Eczacılık mesleğine hak ettiği değerin verilmediğini savunan TEB, yaptığı açıklamada ilaç bulunamaması, ilaç fiyatlarındaki farklılık ve kolejlerin kontrolsüz açılmasına atıfta bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Mesleğimizin hak ettiği değerin verilmediği, varlık ve yokluk için mücadele ettiğimiz bir dönemde, bir bayram havasında geçirmek yerine 25 Eylül Dünya Eczacılar Günü’nü acı bir şekilde kutluyoruz. Ancak bunu kutlamak için gün bayram havasında bir kez daha tüm meslektaşlarımızla tek yürek tek ses omuz omuza mücadele ettiğimiz bir yolculuğa çıktık. hak ediyor”, hastalarımıza ve mesleğimize duyduğumuz sorumlulukla ilaç sıkıntısına, ilaç fiyat farklılıklarına “dur” diyoruz. eczacıların ve eczacılık mesleğinin devalüasyonu.

TEB’den yapılan açıklamada, 16 Ekim’de Ankara’da hastalar, eczacılık mesleği ve daha sağlıklı bir toplum için “Büyük Eczacılar Buluşması” yapılacağı ve eczacıların meslekleri için arenalara çıkacağı belirtildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın