medyauzmani.com
ÇKP Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Şifeng saraydan başlamalı – Dost Haber

ÇKP Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Şifeng saraydan başlamalı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini gerekenleri yapmadığı için eleştirdi ve karanlık kışın yaklaştığı günlerde vatandaşlara tasarruf çağrısında bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ahmet Akın, “AKP hükümeti karanlık kış kapıdayken yapması gerekeni yapmıyor. Ama vatandaşa tasarruf çağrısı yapıyor. Elbette zor günlerden geçerken tasarruf yapılmalı. Buna kimsenin itirazı yok.Yapılmalı ama devlet adamları da tasarruf etmeli.Hepimizin elimizi taşa koyarak tasarruf etmemiz lazım.Sabaha kadar saray ışıkları ‘İtibar kazanılmaz’ diyerek yanarken. kurtuldum’, vatandaşları kurtarmaya çağırmak milletin aklıyla alay etmektir. Biz bu anlayışı kabul etmiyoruz.”
Sarayın elektrik faturaları sır gibi saklandı
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmed Akın, son zamların ardından vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için elektrik faturalarına en az 500 lira ödediklerini belirtti. Ahmet Akın sözlerine şöyle devam etti:
“Sarayın elektrik ve doğalgaz faturaları gizli kalıyor. Saray için doğalgaz tasarrufu var mı diye soruyor vatandaşlar. Arabalarının depolarını doldurmak vatandaşlarımızın hayali haline geldi. Dizel araba deposunun fiyatı en az 1500 lira. Ama AKP hükümeti, ‘Motoru büyük araba kullanmayın’ teklifini vatandaşlara sunuyor. Peki saray ne yapar? Konvoy, tüm araç ve helikopter konvoylarında yedek bırakmaz. Tasarruf saraydan başlamalıdır. Sadece bu yıl hükümet, konut için doğal gazı yüzde 164, konut için elektriği yüzde 95, motorini yüzde 80 ve benzini yüzde 50 artırdı. Ama bu kadar yeter! Milletimizin sahip olacağı en büyük tasarruf; Seçim günü ampul sönecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın