medyauzmani.com
CHP’nin başörtüsü teklifine Erdoğan’dan tepki – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

CHP’nin başörtüsü teklifine Erdoğan’dan tepki – Anayurt Gazitsi

Siyasette başörtüsü tartışması sürerken, dikkatler bugün Meclis’te yapılacak AKP grup toplantısına çevrildi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasına atıfta bulunarak, hak ve özgürlükler açısından yeni bir aşamanın yaşanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yasama yılının ilk toplu toplantısı için kürsüde…

İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

Milletvekillerimizin yaz döneminde ve görevlendirildikleri diğer yerlerdeki çalışmalarını yakından takip ettik. Kapısı çalınmamış tek bir ev bırakmamak için canla başla çalışan herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Unutmayın ki sahada ne kadar sıkı olursak, yalanlardan ve hatalardan o kadar kurtulabiliriz. Amacımız seçimden seçime milletini hatırlayanlarla aramızdaki uçurumu açmaktır.

“Kendi işimizi yapıyoruz”

Kimin kiminle ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Biz kendi işimize bakacağız. Birisi ülkenin geleceğini düşünmeden dün ve bugün gibi davranabilir.

“Yeni bir vizyona sahip tek parti biziz”

Belediye seçimlerinden önce ve sonra muhalefetin tutumunda değişiklikler gördüler. Sadece söz verdiklerini yapmakla kalmıyorlar, yaptığımız işe de sahip çıkıyorlar. Milletine karşı yeni bir vizyon ve program ortaya koyan tek parti, tek koalisyon biziz.

Seçim Sloganımız: Türkiye Yüzyılı

Heyecanla dinleyen yurttaşlarımıza bazı gerçekleri açıklayacağım. Gündemi sıkı kurallarla uygulayacağınızı düşünüyorum. Büyük ve harika bir Türkiye tuğlası inşa ediyoruz. Seçim sloganımız “Türkiye’nin Yüzyılı” ve bu kapsamda ilk referanslarımızı Meclis’e verdik.

Birine bakıyorsun, toplanıp dağılıyorlar ama sorunlarını bile çözemiyorlar. Her gün aşkla çalışmaya devam ediyoruz.

‘Dünyada bir numara olduk’

Hastalar ölüyordu, hatta rehin alındılar. Bay Kamal, gidecek bir yeriniz var mı? Tüm umudunu enflasyona ve ekonomiye bağlayanların hevesini kıracak düzenlemeler yapıyoruz.

Hiçbir vatandaşımızın enflasyona zulmetmeyeceği ve kayıp gelirlerini telafi etmeyeceği vaadimizi yavaş yavaş yerine getiriyoruz. Geçen yıl yüzde 11, bu yılın ilk yarısında yüzde 7,5 büyüme oranıyla dünyada birinci olduk. Ülkemize yönelik ekonomik saldırılarda kullanılan araçları tek tek devre dışı bırakıyoruz. Bu ayın sonunda ülkemizdeki ilk yerli otomobil Togg için lansman partisi düzenliyoruz.

Dünyanın önde gelen ekonomistleri, ilgi açısından bizimle ilgilenmeye başlıyor. Yılbaşından sonra işçi ücretlerinde yapacağımız zamlarla güzel bir havaya kavuşacağız.

CHP kaput ekranı

Önceki gün akşam geç saatlerde CHP genel başkanı hayatımızda verdiğimiz mücadelelerden bir gün izin alacak. Dün gece açıkladıkları başörtüsü önerisi ile Meclis’e sundukları başörtüsü önerisi arasında fark olmasına rağmen. Ülkemizde şu anda böyle bir konu var mı, yok mu? Ama ikiyüzlülük peşinde koşanlar var.

“Türkiye’de başörtüsü sorunu yok”

Mücadelemiz sayesinde bugün başörtüsü konusu artık Türkiye’nin gündeminde değil. Bu anayasaya konu olmayacak doğal bir haktır.

Bu sorunları yaşadık, şimdi bu sorunu yasalarla çözelim diyorsunuz ama sabırlı olun. Kaset kumpasla bulundukları yere gelenler ülkenin geleceğinden yararlanamıyor. Dün söylediklerini yalanlayanlara kamuoyunun takdirini sunuyoruz. Bu adamın peçe hakkında ne söylediğine değil, arkasında ne olduğuna bakıyoruz.

Kürt sorunu gibi bir sorunumuz yok. Hükümetimde iki Kürt arkadaşım var. Önümüzdeki hafta Alevi vatandaşlarımızın hatırı için bir adım atacağız.

“Hukuk değil, anayasal sistemi geliştirelim”

Kılıçdaroğlu’nun son hamlesini taktik olarak görüyorum. Geçmişte olduğu gibi, Meclis’e yasa tasarısı olarak sundukları teklif, yeni yasaklama biçimlerine de temel teşkil edebilir.

O zaman bir teklif daha yapalım. Eğer samimiysem bu kişi peçe meselesini kaldırmak istiyorsa çözümünü kanunda değil anayasada verelim.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın