medyauzmani.com
Cezaevinde Kızılay Bedava Dükkanı – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Cezaevinde Kızılay Bedava Dükkanı – Anayurt Gazetesi

Kızılay Butik’in ülke genelinde 67 ildeki 106 mağazası, ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca ücretsiz hizmet veriyor.

Giyim, hijyen gibi temel ihtiyaçların karşılandığı Kızılay Butiklere gelen ihtiyaç sahipleri, kendilerine belirlenen miktarlar doğrultusunda istedikleri ürünleri satın alma imkanına sahip oluyorlar. İlk dokuz ayda ayda ortalama 26.000 faydalanıcının ihtiyacını bağışçı katkılarıyla karşılayan Kızılay butik mağazalarından 240.000’e yakın ihtiyaç sahibi faydalandı. Sayısının artırılması planlanan Kızılay Butik mağazaları arasında şehir merkezinde 51, üniversitelerde 45, hastanelerde 7, denetimli serbestlik/ceza ve nezarethanelerde 3 mağaza bulunuyor.

Kızılay Butik Ankara Yenikent Cezaevi kampüsünde açıldı

Cezaevleri ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, şubeler, hastaneler ve üniversiteler ile yapılan işbirliği sonucunda cezaevlerinde Kızılay Butik mağazaları kuruldu. Hükümlü ve tutukluların giysi ve hijyen malzemesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Kızılay Sincan Şubesi ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Ankara’da Kızılay’ın yeni bir butiği açıldı. Ankara Sincan Yenikent Cezaevi yerleşkesinde açılan Kızılay mağazasından binlerce hükümlü ve tutuklu faydalanacak.

Açılış töreninde konuşan Kızılay Sosyal Hizmetler Genel Müdürü Gazi Alataş, “Muhtaçlara destek amacıyla açmış olduğumuz Kızılay mağazalarımız, öğrencilerimiz için şehir ve üniversite merkezlerinde, hasta ve refakatçileri için ise hastanelerde yer almaktadır. Bunların sayısını artırmayı hedefliyoruz Bağışçılarımızın katkılarıyla Kızılay Butik mağazalarımızı kıyafet, hijyen gibi unsurlarla donatıyoruz.Kızılay butiklerimizi cezaevlerimizden gelen talepleri kolaylaştırmak için işbirliği konumuna getirmeye başladık. hükümlü ve tutukluların kıyafet ihtiyacı. Kızılay hepimiz için Kızılay’dır ve umarım bundan sonra da güzel çalışmalarımıza devam edebiliriz.” bir açıklama yaptı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın