medyauzmani.com
Büyükşehir Belediyesi ve BAUN’dan gastronomi ve mutfak sanatları alanında yeni iş birliği – Dost Haber

Büyükşehir Belediyesi ve BAUN’dan gastronomi ve mutfak sanatları alanında yeni iş birliği

İmzalanan protokolle, Balıkesir Üniversitesi tarafından yürütülen yaygın eğitim faaliyetlerinde Balıkesir Üniversitesi’nin akademik katkısıyla, somut olmayan kültürel mirasın korunması, bölgedeki tarım ürünlerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımının ve pazarlanmasının desteklenmesi amaçlandı. Büyükşehir Belediyesi, Edremit Körfezi bölgesinde gastronomi ve mutfak sanatları alanında. Protokol ile Başkent Belediyesi tarafından Al Burhaniya Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda yaygın eğitim ve diğer kültürel faaliyetler için kullanılabilecek bir eğitim mutfağı da kurulacak.

Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen imza töreninde protokol, kurumlar adına Balıkesir Dekanı Burhani Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Prof. Dr. Muhammed Oğuzan Alban ve Başkent Belediyesi Genel Sekreteri d. Mustafa Koçuk Kaptan tarafından imzalanmıştır. Protokole imza atan Elban ve Koçukaptan, yeni iş birliğinin hayırlı olmasını dileyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz’a ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Koch’a da destekleri için teşekkür ettiler.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Elter Koch: Çam, kentle bütünleşmeye devam edecek

Al-Burhaniya Uygulamalı Bilimler Koleji Dekanı, Ph.D. a. Dr. Mehmet Oğuzan Elban imza töreninin ardından protokolü sunmak üzere Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Oğuzan’ı ziyaret etti. Dr. İlter Kuş’a işbirliği içinde yapılacak yeni çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elter Koch, imzalanan protokolün üniversiteye ve üniversiteye faydalı olmasını da diledi. Üniversite olarak her alanda kentle bütünleşmeye önem verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Dr. İlter Koç, “Üniversitemizin akademik tecrübesini, güçlü bir altyapıya ve gastronomi vizyonuna sahip olan ve Türkiye’yi besleyen il kimliğinin yanı sıra Balıkesir’de şehrin istifadesine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. sanayiden turizme, her alanda şehirle bütünleşmeye devam edecek.Sağlıktan gastronomiye kadar her zaman desteğini gördüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanı Yusel Yılmaz’a, emeği geçen Büyükşehir Belediyesi ve üniversitemizde görev yapan personelimize teşekkür ediyorum. protokol.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın