medyauzmani.com
Büyükdid, Kırklareli-Anayurt gazetesini araştırdı – Dost Haber

Büyükdid, Kırklareli-Anayurt gazetesini araştırdı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdeed, Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde kurulacak olan “Pınarhisar Karma Sanayi Bölgesi” ile ilgili incelemelerde bulundu.

Büyükdeed, Kırklareli Valisi Birol Ekeşi, Pınar Hisar ilçesi Kaymakamı Betül Büyük Kılıç ve Belediye Başkanı İhsan Talay ile birlikte Belek bölgesindeki araziyi gezdi.

Pınarhisar karma sanayi bölgesi projesi hakkında bilgi alan Büyükdede, daha sonra Pınarhisar belediyesini ziyaret etti.

Büyükdeid konuşmasında Trakya’nın sanayi bölgeleri açısından çok önemli bir bölge olduğunu söyledi.

Büyükdeid, Çerkezköy’den Edirne’ye kurulacak stratejik alanda hedeflenen sanayi, tarım, konut, lojistik, karayolu ve demiryolu ağları ile Avrupa’ya bağlı hatların koordinasyonu konusunda çok önemli çalışmalar yapıldığını vurguladı. Bakanlık, bu alanlarda maksimum verim elde etmeyi hedefliyor.

Kırklareli’nin sanayi kavşağının tam ortasında yer aldığını kaydeden Büyükdid, bölgede çok önemli sanayi tesislerinin faaliyet gösterdiğini ifade etti.

Avrupa’ya yakınlığı nedeniyle bölgeyi önemli bir stratejik alan olarak gördüklerini anlatan Büyükdeed, “Bunlar Avrupa’ya en yakın sanayi bölgeleri. Çok önemli bir tarım alanımız, çok önemli ormanlık alanlarımız var. Kırklareli, sanayi açısından bakanlığımızı gerçekten temsil eden illerimizden biridir.” dedi.

Büyükdeed, bölgenin Türkiye’nin ihracatına daha fazla katkı sağlaması için çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“İnşallah Türkiye’nin ihracatının ve Türkiye’deki yatırımlarının gelişmesi de gündemimizde olur. Bunu tartışarak nasıl koordine edebiliriz, tarımımızı koruyoruz, ormanlarımızı koruyoruz, burada suyumuzu koruyoruz, burada doğal varlıklarımızı koruyoruz, burada doğal varlıklarımızı koruyoruz. sanayi alanlarımızı da koruyoruz, onları en iyi şekilde değerlendirmek ve planlamak için acele ediyoruz.”

Program hakkında konuşan Vali Ikechi, sanayi bölgelerinin daha da geliştirilmesi için mücadele ettiklerini söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın