medyauzmani.com
Bülent Beşir başarısının sırrını anlattı – Anayurt Gazitsi – Dost Haber

Bülent Beşir başarısının sırrını anlattı – Anayurt Gazitsi

Feydullah İdas

Türk boks antrenörü Bülent Beşir, 2022 için Almanya’nın en iyi antrenörü seçildi. Başarılı teknik direktör, Almanya’da boksa verilen ‘Boks Oscar’ı olarak kabul edilen ‘Herqul’ ödülüne layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu söyledi. bu başarısını uzun yıllara dayanan tecrübesine ve işini ciddiyetle ödülü almasına borçludur. Kader bizi rahmetli Sinan Cemil Sam ile takım arkadaşı olarak buluşturdu.

Ringde profesyonel Sinan Shamil Sam’in ortaya çıkmasıyla birlikte olmaya ve tüm maçlarda ona destek olmaya başladım. Bu arada dünyanın en iyi antrenörleri ve boksörleriyle çalışma fırsatım oldu. Kendimi daha çok teknik adam olarak gördüğümden, işin eğitim kısmına odaklandım. Bu arada dünyanın en iyi koçlarından Fritz Sdonk’tan ders alma fırsatım oldu.

Ralmeli Sedunk bana programlarını kendi el yazmasıyla yazarak verdi ve o yazılar hala bende. Dünyanın en büyük boksörlerinden biri olan Fritz Sdonik, Klitschko kardeşleri yıllarca dünya şampiyonu olarak elinde tuttu. Ayrıca, dünya şampiyonları teknik direktörü Ole Wegener ile yıllarca çalışma fırsatım oldu.

Kendisinden çok şey öğrenirken Küba, Rusya, İngiltere ve daha birçok ülkeden dünyaca ünlü antrenörlerle dünyanın dört bir yanında maçlar oynarken çalışma fırsatım oldu. Bir süre sonra dünya çapında görünmeye başladığımda, dünyanın birçok ülkesinden dünya şampiyonları benimle çalışmaya başladı. Ardından otuza yakın dünya şampiyonu ile çalışma fırsatım olurken, birkaç boksörü dünya şampiyonluğu maçlarına götürme fırsatım oldu. Dünya çapında birçok ödül aldım ama boks Oscar’ı olarak kabul edilen bu ödülü tüm çalışma ve tecrübelerimin bir teyidi olarak görüyorum.”

Ödüllü teknik direktör Bülent Beşir, dünyanın en iyi boks kulüplerinden biri olan Türk boks kulübü EC BOXING’in baş antrenörü olarak şampiyon yetiştirmeye devam ediyor ve dünyanın dört bir yanında maçlar oynuyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın