medyauzmani.com
Bu yolda devam edeceğiz – Anayurt Gazetesi – Dost Haber

Bu yolda devam edeceğiz – Anayurt Gazetesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Dolmabahçe İş Ofisi’nde “Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi” gerçekleştirildi.

Zirve kapsamında konuşan Bakan Nureddin Nabati, dün sabah uluslararası akademisyenlerle Türkiye’deki ekonomik modeli ve bunun uluslararası akademik dünyadaki yansımalarını ele aldıkları toplantı vesilesiyle bir araya geldiğini hatırlattı.

Al-Nabati, zirveye katılan akademisyenlerin 12 farklı ülkeden geldiğini söyledi:

“Geleneksel iktisat politikaları, iktisat politikalarına dair özgün fikirleri, dünyaya yönelik yeni söylemleri olan bu hocalar, her biri alanında dünyanın önde gelen isimlerinden, dün yaptığımız toplantıda ve oturumlarda çok değerli hocalarımızdır. sonra gördük ki dünyada yalnız değiliz.. Çok değerli akademisyenlerimiz de gördüler ki, ne dediklerini gösteren bir ülke var: Türkiye Cumhuriyeti. Ve en önemlisi, meydan okuma sunan Sayın Cumhurbaşkanımız. sadece siyasi alanda değil, aynı zamanda ekonomi alanında da en üst düzeyde ortaya koyduğu açıklamalarla, dünyada bu politikaların uygulanmasına öncülük edecek bir ülke ve lideri olarak görülüyorsunuz.

Dolayısıyla bu fikirlerin hayata geçirilmesinde ortaya konan bu kararlılığa destek verecek olanlarla hem akademik dünyada hem de dünyada bu konunun önümüzdeki dönemde çok farklı bir şekilde tartışılmaya devam etmesini temenni ediyorum. dünyada ve akademik dünyada. Özellikle Batı’da, Japonya’da, Uzak Doğu’da, Avrupa’da ve bilhassa ABD’de, ne yazık ki dünyanın hakim güçleri tarafından da baskı altına alınıp uygulanmadığı için söylemimizi destekleyen bir çok literatür var ve Ayrıca görünürlüklerini azaltmak için birçoğu var, tarlada gizli bir alan”.

Bakan Nabati, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde ve akademik dünyada “değerli dostlar” olarak nitelendirdiği akademisyenlerle yapılacak bu görüşmelerle bunu dünyaya taşıyacaklarını söyledi.

Al-Nabati literatürde alışılmışın dışında ve ortodoks bir tartışmanın olduğuna dikkat çekerek, “Bu tartışmanın diğer tarafı, dünyadaki hakim güçler için çok önemli bir yer olması ve ortodoks olmayanı temsil etmesi, yani geleneksel politikaların ve performansın ötesine geçerek, ülkenin jeopolitik durumu, geçmişten miras kalan kültürü ve kendi başarılarını ortaya koyacak performansı ile bu yolda devam edeceğiz.”

Nabati, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğine verdiği destek, kendilerine bu politikaları uygulama alanı sağladığı ve bu politikaların uygulanmasındaki tüm engelleri kaldırdığı için teşekkürlerini ifade ederek, bu pozisyonun “Türkiye ekonomisine” olanak sağlayacağını söyledi. Dünya ekonomisi literatürüne girecek bir modelin, Türkiye’ye ve dünyanın birçok ülkesine örnek teşkil edeceğini vurguladı.

Zirveye katılan akademisyenlere değinen Nabati, “Dün toplantıya pek çok toplantı bırakarak geldik ve zorluklarını akademik dilde net bir şekilde ortaya koyduk ve şunları söyledi: yeni şeyler ve şartlar altında konjonktürel durum.Her ülkeye özgü, onu koyacak bir yer bulduk ve “Burası Türkiye” diyen arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın